Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hikayelerine Etiket ve Hızlı Video Eklemek

Instagram ortamının son zamanlardaki popüler uygulaması olan hikaye özelliği kademeli olarak daha da iyi hale getiriliyor. Facebook imzalı sosyal ağ uygulamasında son güncellemeden sonra rakip Snapchat’e zorlu anlar yaşatacak özellikler geldi. En ilgi çekici yeniliklerden ilki Instagram hikayeleriyle artık üst katman halinde etiketler kullanabiliyor olmak. Böylece çektiğiniz fotoğraf ve videolara mesajlar ekleyip daha eğlenceli ve anlaşılır hale getirebilirsiniz. Snapchat ortamında olduğu gibi çimcik hareketi yaparak etiketlerin boyutunu değiştirebilirsiniz. İlginç olanı, takipçiler yer odaklı etiketlere tıklayarak bu mekanla ilgili ek bilgiler alabiliyor.

Instagram Hikayelerine Etiket ve Hızlı Video Eklemek

Artık noel ve yılbaşı kutlamalarının epey yaklaştığı şu günlerde kullanıcıların daha fazla fotoğraf ve video çekeceği, bunlara kutlama odaklı mesajlar eklemek isteyeceği düşünülerek Instagram hikayelerine etiket ekleme desteği katılmış. Fotoğraf ya da video yakalama işlemini bitirdiğinizde metin ve çizim araçları yanında beliren etiket butonuna tıklamanız yeterli. Konum, zaman, hava durumu esaslı etiketler de seçilebiliyor.

gsmarena_001

Bir diğer yenilikse Instagram uygulamasında daha sık biçimde video çekenler için tek tıkla kayda geçme yeniliği. Artık kayıt butonunu uzun süre basılı tutup bu işlemi başlatmak zorunda kalmayacaksınız. Eller serbest denen bu özellikle video kaydı daha kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Son yenilikse tüm Instagram hikayelerini indirmek için sunulan tek video seçeneği. Bundan böyle çok sayıda klip ya da fotoğraf indirmek yerine sadece tek bir video indirerek saklayabileceksiniz.

Tüm bu güncellemeler, Instagram uygulamasının 10.3 sürümüyle iOS ve Android kullanıcılarına sunuluyor.