Kategoriler
Rehberler

Nexus 6P Aniden Kapanma Sorunu

Çok sayıdaki Nexus 6P kullanıcısı Android 7 Nougat işletim sistemi esaslı güncellemeden beri aniden kapanma sorunuyla boğuşuyor. Batarya doluluk oranı yüzde 60 olmasına rağmen aniden kapanan Nexus 6P cihazlardan söz ediyoruz. Reddit, Google ürün forumu ve diğer forumları işgal eden kızgın kullanıcılar, Nexus 6P cihazlarının herhangi bir uyarı vermeden aniden kapandığını ifade ediyorlar ve tümü Android 7.0 Nougat güncellemesinin buna neden olduğunu düşünüyor.

Nexus 6P Aniden Kapanma Sorunu Çıldırtıyor

Daha da kötüsü donanımsal bir kilitlenme yaşanıyor ve şarj bağlantısı yapılana kadar cihazı yeniden açmak mümkün olamıyor. Gün içinde bu şekilde cihazla birlikte dışarıda olmak imkansızlaşıyor. Tek çare bir power bank ile dolaşmak ve aniden kapandığında kabloyu bağlamak gibi görünüyor.

google_nexus_6p_review_4

Her nedense Google destek forumlarında ciddi bir adım atılmış değil ve Google’ın geliştireceği olası bir yama şimdilik öncelikli olmayanlar sıralamasında yer alıyor. Bu nedenle Nexus 6P sahibi olup güncellemeden sonra aniden kapanma sorunu yaşayanların Google destek hattına yüklenmesi ve öncelik sırasının artmasına destek sağlaması isteniyor. Android dünyasının en iyi akıllı telefonlarından biri olan işaret edilen Nexus 6P, zaman içinde gözden düştü ve yeni seçeneklerin gölgesinde kaldı. Güncellemeden sonra olmayan bir sorunun belirmesi, bu güncellemeyi sunan Google’un bir noktada hata yaptığını işaret ediyor. Güncelleme yapmadıysanız Nexus 6P için Android 7 güncellemesini bir süre erteleyin deriz…

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Güncelleme: Google’ın yorumu bu sorunun yazılımsal değil donanımsal esaslı olabileceği şeklinde. Bazı kullanıcılar fabrika ayarına dönüp önceki hale getirse de sorun devam ediyor yani donanımsal esaslı olabilir. İşin ilginci Google Pixel kullanıcıları da güncellemelerden sonra benzer biçimde yüzde 30 dolu bataryada aniden kapanma rapor etmeye başladılar yani ibre bir kez daha yazılım sorununa döndü.