Kategoriler
Apps & Oyunlar

Prisma İle Kare Olmayan Fotoğraflar ve Yüksek Çözünürlük

Yılın en beğenilen uygulamalarından biri olan yapay zeka esaslı fotoğraf efektleri uygulaması Prisma güncellendi ve en kapsamlı yenilikler paketini getirdi. Artık beklenen oldu ve en sonunda kare formatlı fotoğraf çekme zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Sadece bununla sınırlı da değil, aynı zamanda ortaya çıkan sanat eseri fotoğrafların çözünürlük değeri iki katına yükseldi, böylece çok daha keskin detaylı olmaları sağlandı.

Prisma İle Kare Olmayan Fotoğraflar ve Yüksek Çözünürlük

prisma-foto

Aynı zamanda artık uygulama içinde fotoğrafları gösteren bir akış var. Konum bilgisini de içeren akışla paylaştığınız fotoğrafları sadece yakın çevrenizde olanlar görecek ya da aksine yakın çevrenizde çekilmiş fotoğrafları kolayca görebileceksiniz. Belirli bir çalışmanız ne kadar fazla beğeni alırsa daha geniş bir kapsama alanında diğer kullanıcılara gösteriliyor olacaksınız! Bir sonraki paylaştığınız fotoğraf da aynı biçimde geniş kapsama alanına sunulacak.

Kare formatlı olmayan fotoğraflar elde etme yeniliği ilk aşamada sadece iOS sürümünde yer alıyor. Buna imkan veren yeni nesil tam ekran kamera deneyimi. Aynı yeniliğin Prisma Android sürümüne kısa süre içinde eklenmesi bekleniyor.