Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Telefonlarda Ses Kalitesini Artırmak

Samsung Galaxy telefonlarda ses kalitesini artırmak için kullanabileceğiniz bir seçeneğe değineceğiz. Hepimizin vazgeçilmezi konumundaki akıllı telefonlarımız yanımızda olmadan bir günü geçirmemiz pek mümkün görünmüyor. Kamera, medya oynatıcısı, müzik oynatıcısı, ses kaydedici, GPS, internet erişimi gibi birçok işleve ve uygulamaya sahip olan akıllı telefonlarımız şüphesiz basitçe aramalar yapmak ve mesaj göndermenin ötesinde birçok işlem için kullanılabiliyor. Tabii hepimiz bütün bu özelliklerden etkin olarak faydalanmıyoruz. Bu yazıyı kaleme alan editörünüz akıllı telefonunu -uygulama ve oyun testlerinin dışında- çoğunlukla internet erişimi ve müzik dinlemek için kullanıyor.

Müzik / film tutkunları için ses kalitesi şüphesiz önem arz ediyor. Android telefonlarda ses kalitesini iyileştirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamayı daha önce buradaki yazımızda ele almıştık. Şimdi ise Samsung Galaxy telefonlarda ses kalitesini artırmak için yararlanılabilecek Adapt Sound özelliğini anlatacağız. Adapt Sound özelliğinden Android 6.0 Marshmallow ve daha güncel işletim sistemli Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda faydalanılabiliyor.

Samsung Galaxy Telefonlarda Ses Kalitesini Artırmak

  • Galaxy serisi akıllı telefonunuzda Settings – Sounds & Vibration – Sound Quality & Effects – Adapt Sound (Ayarlar – Ses & Titreşim – Ses Kalitesi & Efektler – Adapt Sound) aşamalarını takip edin.

samsung-galaxy-telefonlarda-ses-kalitesini-artirmak-1

  • Personalize sound (Sesi kişiselleştir) seçeneğine dokunun. Akıllı telefonunuz sizden kulaklıklarınızı takmanız ve sessiz bir alana gitmenizi isteyecektir.
  • Hazır olduğunuzda Start (Başlat) butonuna dokunun, cihazınız farklı yoğunluklarda rastgele sesler çalmaya başlayacak.

samsung-galaxy-telefonlarda-ses-kalitesini-artirmak-2

  • Her seviyeden sonra cihaz bip sesini duyup duymadığınızı soracaktır. Soruyu cevaplayın, süreç zevkinize uyan kişisel ses profili oluşturulana kadar farklı frekanslarla tekrarlanacak. Bu şekilde kişiselleştirilmiş ses profili oluşturulacak ve en iyi ses deneyimini almanız sağlanacaktır.