Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run: Karakter Değiştirmek

Super Mario Run‘da karakter değiştirmek mümkün. Şüphesiz oyunu eşsiz kılan detaylardan birisi. Oyun üç farklı oyun modu içermekte ve bu modların ikisinde karakter değiştirmek kullanıcının elinde. Özellikle Toad Rally ve World Tour modlarının oyunu bambaşka bir boyuta taşıdığını ifade etmemiz gerekiyor. Mekanikleri kavramanıza yardımcı olması adına Super Mario Run‘da karakter değiştirmek için yapmanız gerekenlere değineceğiz ve karakterlerin özel yeteneklerinden kısaca bahsedeceğiz.

Super Mario Run: Karakter Değiştirmek

super-mario-run-karakter-degistirmek-1

World Tour modunun başlangıcında oynamak istediğiniz spesifik dünya ve seviyeyi seçmelisiniz. Ekranda Mario varsayılan karakter olarak belirecektir. Sağ alt tarafta, Start butonunun yanında bir simge göreceksiniz. Bu simgeye dokunun, karakter penceresi açılacaktır. İstediğiniz karaktere dokunun ve onay penceresinde Yes seçeneğini kullanın.

Toad Rally modunda mücadele etmek istediğiniz rakibinizi seçin. Mücadele etmek istediğiniz rakibinizi belirlediğinizde mod başlayacaktır. Ekranın ortasındaki haritada rakibinizin hangi karakteri kullandığını görebilirsiniz.

Super Mario Run’da Karakterlerin Yetenekleri

  • Princess Peach’in özel yeteneği sürekli havada kalabilmesi. Bildiğiniz gibi Mario zıpladığında kısa bir sürede havada kalabiliyor, prenses ise sınırsız havada kalabilme yeteneğine sahip. Zor seviyelerde güvende kalmak için ideal.
  • Luigi diğer karakterlere kıyasla daha uzağa zıplayabilmekte.
  • Yoshi havada çırpınabilmekte. Ulaşması zor altınları toplamak için Yoshi’den faydalanılabilir.
  • Toad‘ın özel yeteneği diğer karakterlere kıyasla hızlı koşabilmesi, ancak yalnızca tek şansınız var.
  • Etkinleştirmesi hayli zor olan Toadette Toad Rally’lerde krallığınıza yeni Toad’lar dahil etmenize yardımcı oluyor.
  • Göz bebeğimiz Mario ise hız, güç ve sıçrama yüksekliği açısından usta birisi. Bununla birlikte Toad Rally’de Toad’tan zayıf kalıyor.