Kategoriler
Haberler

Huawei Honor 8 Android Nougat Güncellemesi

Huawei Honor 8 Android Nougat güncellemesi ile ilgili nihayet resmi bir bilgi geldi. Honor 8 akıllı telefon Huawei’nin yeni EMUI 5.0 arayüzü altında çalışacak şekilde Android 7.0 Nougat güncellemesini alacak. Honor 8 akıllı telefon için Android Nougat Beta testleri geçtiğimiz ayın sonundan beri sürmekte.

Huawei Honor 8 Android Nougat Güncellemesi

huawei-honor-8-android-nougat-guncellemesi-1

EMUI 5.0 yeni optimizasyonlar ve kullanıcıların sık kullandıkları uygulamaları öğrenerek bunları önceleyebilen algoritmayla geliyor. Bu sayede uygulamaların Kirin 950 işlemcisinden optimal performansı alabilmesi amaçlanıyor. Yeni güç tüketim yönetimi sistemiyle çeşitli pil koruma modları da var.

Yeni arayüzün eşdeğeri Huawei Mate 9 akıllı telefonda mevcut. Bu arayüzde kullanıcılar istekleri doğrultusunda uygulama tepsisini kaldırabiliyor ya da alışılageldik şekilde kullanmaya devam edebiliyor. Mate 9 arayüzünün tek eksisi bildirimleri sunuş biçimiydi ancak Honor 8’in Beta testlerindeki arayüzde bildirimlerin daha farklı ve yumuşak şekilde yer aldığını biliyoruz.

Huawei, Honor 8 Android Nougat güncellemesi için Şubat 2017’yi işaret ediyor. Ancak güncellemenin Şubat ayının başında mı yoksa sonunda mı sunulacağı konusunda bir bilgi verilmemiş durumda. Honor 8 Nougat Beta testlerinin geçen ay sonunda başladığı düşünülürse Beta versiyonlarından Final sürüme dek hayli uzun bir zaman geçeceği görülebiliyor.

Huawei’nin çift arka kamera içermesiyle ön plana çıkmayı başaran akıllı telefonu Honor 8’in 5.2 inç genişlikli ekranı 1080p çözünürlük değerine sahip. Cihazda Kirin 950 SoC, 4 GB RAM, 32 / 64 GB dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için microSD kart yuvası, kısayollar atanabilen programlanabilir parmak izi okuyucusu, çift 12 MP arka kamera ve 3000 mAh kapasiteli pil gibi donanımsal detaylar yer alıyor.