Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run Hakkında 5 İlginç Bilgi

Super Mario Run Hakkında 5 İlginç Bilgi ile sizlerleyiz. Bu yaz fırtınalar estiren Pokemon GO’nun ardından şimdi de Supe Mario Run mobil dünyanın gündemini işgal eder hale geldi. Oyunu ilk 4 günde 40 milyondan fazla iOS kullanıcısı cihazlarına indirdi ve Super Mario Run App Store listelerinde ilk sıraya rahatça yerleşti. Super Mario Run mağazadan ücretsiz indirilebilse de bu şekliyle üç seviye ücretsiz oynanabiliyor. Sonrası için 9.99 USD karşılığında uygulama içi satın alma yapmak gerekiyor. Sitemizde Super Mario Run deneyiminizi iyileştirecek çok sayıda ipucuna yer verdik ve bu konulara değinmeye devam edeceğiz. Şimdi ise daha eğlenceli bir içerikle karşınızdayız. Dilerseniz Super Mario Run Hakkında 5 İlginç Bilgi nelermiş hep birlikte görelim.

Super Mario Run Hakkında 5 İlginç Bilgi

1. Nintendo ve Miyamoto orijinal Super Mario Bros.’u akıllı telefonlarda istemedi

super-mario-run-hakkinda-5-ilginc-bilgi-1

1985’te oyuncularla buluşan Super Mario Bros.’un da yaratıcısı olan Miyamoto orijinal oyunun akıllı telefonlarda artık çok sıkıcı olacağını düşünmüş ve oyuncuların böyle bir oyun için artık ücret ödemek istemeyeceklerini belirtmiş. Oyuncuların karşısına ödedikleri ücretin hakkını verecek nitelikte bir projeyle çıkmak istemiş.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

2. Super Mario Run fikri Super Mario Bros. hızlı koşularından geldi

super-mario-run-hakkinda-5-ilginc-bilgi-2

Super Mario Bros. oyununda seviyelerin sonunda Mario artık oyuncunun kontrolünden çıkıyor ve durmadan ilerleyerek seviyeyi tamamlıyordu. Super Mario Run’da Mario’nun durmadan, sürekli ilerlemesi buradan esinlenilmiş.

3. Mario’nun sürekli koştuğu ilk oyun Wii için geliştirilmişti

super-mario-run-hakkinda-5-ilginc-bilgi-3

Super Mario Run’ın Mario’nun durmadan sürekli ilerlediği ilk oyun zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Mario serisi Wii için uzunca süredir yayınlanıyor ve bu platformda Mario’nun sürekli koştuğu bir oyun mevcuttu.

4. Super Mario Run oldukça büyük bir proje

super-mario-run-hakkinda-5-ilginc-bilgi-4

İnsanlar genellikle mobil oyunların az sayıda kişiden oluşan kompakt ekipler tarafından geliştirildiğini ve az sayıda çalışan ile harika projeler ortaya konabileceğini düşünüyor ancak bu pek doğru değil. Super Mario Run oldukça geniş bir ekip tarafından geliştirildi ve hayli büyük bir proje olarak nitelendiriliyor. Oyunun tek oyunculu modu, Toad Rally modu ve Farmville benzeri Kingdom Builder modu üzerinde üç farklı ekip çalışıyor.

5. Miyamoto 2007’de emekli olmuştu fakat…

super-mario-run-hakkinda-5-ilginc-bilgi-5

Orijinal Super Mario Bros. oyununun yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto 2007 yılında emekli olmuştu ve kendisinin yer aldığı son proje 9 yıl önce Wii için sunulan Super Mario Galaxy oyunuydu. Fakat Miyamoto akıllı telefonlar için geliştirilen Super Mario Run için Nintendo’ya dönme kararı aldı.