Kategoriler
Apps & Oyunlar

Gönderilmiş WhatsApp Mesajlarını Düzenlemek ve Silmek

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kısa süre içinde önemli bir güncellemeden geçecek ve zaten gönderilmiş olan mesajlar sonradan akla gelse bile düzenlenebilecek ve hatta silinebilecek. İlk aşamada WhatsApp uygulamasının iPhone tarafındaki Beta sürümü buna destek veriyor. Ancak kullanıcılara varsayılan durumda sunulmuyor.

WhatsApp'ta 3 yeni özellik

Gönderilmiş WhatsApp Mesajlarını Düzenlemek ve Silmek

Sonuç olarak WhatsApp ile gönderilen mesajları sonradan düzenlemek ya da silmenin yolu iPhone sahibi olup Beta sürümü kullanmak ve uygulama ayarlarına girip aktifleştirmek. Şu aşamada Android kullanıcılarına Beta sürümle de olsa destek verilmiş değil ama zaman içinde gelmesi bekleniyor. iPhone ile WhatsApp mesajı gönderenler daha sonradan bunu geri çekip hiç gönderilmemiş gibi davranabilecek. Karşı taraf henüz mesajı açmamışsa hiç bilgi sahibi olmayacak!

whatsapp_beta_info_1482126296138

Gönderilen mesajı silmek için üzerine uzun süre basılı tutmanız ve beliren menüden düzenle ya da geri çek komutu vermeniz gerekiyor. Elbette bunun gerçekleşip anlam ifade edebilmesi için WhatsApp alıcısının mesajı açıp okumamış olması gerekiyor. Sık sık kontrol gerçekleştiren kullanıcılarda sonradan düzenleme ya da geri çekme seçeneği artık iş işten geçtiği için seçilemez olacak.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme