Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A5 Android Nougat Güncellemesi

Samsung Galaxy A5 Android Nougat güncellemesi ile ilgili gelişmeler var. Samsung amiral gemisi akıllı telefonları için Android Nougat güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürmekte, Galaxy S7 için Nougat Beta paketleri kullanıma sunulmuştu. Peki orta seviye cihazlarda durum nasıl? Galaxy A (2016) serisi akıllı telefonlar için Nougat testlerinin başladığı konuşuluyor. Bu şüphesiz şaşırtıcı değil, peki orijinal A serisini hatırlayan var mı? Adını koyalım, 2014 model Galaxy A5‘ten bahsediyoruz. Bu akıllı telefonun Android Nougat güncellemesini alacak olması sizce de çok ilginç değil mi?

Samsung Galaxy A5 Android Nougat Güncellemesi

samsung-galaxy-a5-android-nougat-guncellemesi-1

Evet, 2014 model Galaxy A5 akıllı telefon Android 7.0 Nougat güncellemesini alan Samsung ürünlerinden birisi olacak. Avustralya merkezli bir operatör Galaxy A5 üniteleri için Nougat testlerinin devam ettiğini doğruladı, eğer her şey sorunsuz devam ederse güncellemenin Ocak ayının sonunda kullanıma sunulabileceği ifade ediliyor.

Samsung Galaxy A5 akıllı telefon kutusundan Android KitKat versiyonuyla çıkıyordu. Daha sonra Android Lollipop ve Android Marshmallow güncellemelerini de almıştı. Eğer Galaxy A5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi gerçekten sunulursa bu Samsung’un şu ana kadar en uzun süre destek sunduğu akıllı telefonlarından birisi olacak. Güncellemenin yalnızca Avustralya ile sınırlı kalmadan global olarak sunulmasını umuyoruz.

2014 model Samsung Galaxy A5’te 5.0 inç genişlikli 720p ekran, Snapdragon 410 yongaseti, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 13 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP selfie kamerası ve 2300 mAh kapasiteli pil gibi donanımsal özelliklerin yer aldığını hatırlatalım.