Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XZ ve X Performance Güvenlik Güncellemeleri

Sony‘nin Z serisini bırakarak X serisine geçiş yaptığı bu sene içinde en iddialı seçenekler olarak ilan ettiği Xperia XZ ve X Performance modelleri, yeni olmalarının da artısıyla Android 7 Nougat güncellemesini ilk alan cihazlardan olmuştu. Bu nedenden ötürü Google‘ın geliştirdiği Aralık ayına özel güvenlik yamaları güncelleme paketlerine dahil edilememişti. Beklenen an geldi ve Sony’den adı geçen cihazlar için yeni bir güncelleme dalgası daha geldi.

Sony Xperia XZ ve X Performance Güvenlik Güncellemeleri

Bu gelişmeyle birlikte Sony Xperia XZ ve X Performance için yazılım sürümleri 39.2.A.0.237 yerine 39.2.A.0.361 haline yükseldi. Bu güncellemeyi OTA yoluyla alan cihazlar artık en yeni Google güvenlik yamalarını da içerip en güncel hale gelmiş oluyorlar.

screenshot-1482581459

Bize gelen bilgilere göre güncelleme paketinin dağıtımı ilk aşamada belirli Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde başlamış durumda ve sadece tek SIM destekli Xperia XZ (F8331) ve Xperia X Performance (F8131) cihazlarıyla uyumlu. Güvenlik yamaları dışında herhangi bir değişiklik ya da yeni özellik rapor edilmiş değil.