Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run Neden Ücretli Bir Oyun?

Bu yazımızda ‘Super Mario Run Neden Ücretli Bir Oyun?’ sorusuna yanıt arıyoruz. Super Mario Run geçtiğimiz hafta iOS platformu için indirilmeye sunuldu, incelemelerde ve kullanıcı yorumlarında bir noktada mesele oyunun 9.99 USD’lik ücretine geliyor. Özellikle mobil oyuncuların 9.99 USD’lik oyun içi satın alma ögesinden şikayetçi olduğunu görüyoruz, bu fiyatı yüksek buluyorlar. Tabii oyunun fiyat etiketinin bu seviyede olmasının bir nedeni var.

Super Mario Run Neden Ücretli Bir Oyun?

Super Mario Run oyun içinde küçük ögelerin satın alınmasını gerektiren şekilde olsaydı gerçek bir çöp olabilirdi. Öncelikle oyunda eğlenceli şekilde ilerlerken oyunun birden kesilmesi, sizden sonraki seviyeyi etkinleştirmek için satın alma ya da oyunda basit bir fonksiyon için oyun içi satın alma işlemi gerçekleştirmeniz talep edilebilirdi.

super-mario-run-neden-ucretli-bir-oyun-1

Oyun ücretli olmasaydı ve örneğin Facebook hesabınızı kullanmanız gerekseydi seviyelerde ilerlemek için muhtemelen arkadaşlarınıza sürekli sinir bozucu / rahatsız edici oyun isteği ve bildirimler göndermeniz gerekecekti.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Free-to-play modelindeki oyunların en sıkıntılı özelliklerinden birisi oyunda başarılı şekilde ilerlerken satın almanız gereken bir ögeyi edinmediğiniz için kaydettiğiniz ilerlemeyi birden kaybedebilmeniz. Super Mario Run Free-to-play bir oyun olsaydı bu durumu da şüphesiz görecektik.

super-mario-run-neden-ucretli-bir-oyun-2

Free-to-play oyunların bir diğer sıkıntılı tarafı da ne kadar para harcamanız gerekeceğini bilememeniz. Bir sonraki aşamaya geçmek için bir ücret ödemeye razı olabilirsiniz ancak bu durumun nereye kadar devam ettiği, sizden kaç defa daha ücret talep edileceği konusu genellikle belirsiz kalıyor. Pocket Gamer sitesi Super Mario Run ücretsiz / Free-to-play bir oyun olsaydı nasıl ekranlarla karşılaşabileceğimiz konusunda çeşitli görseller hazırlamış.