Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp Mesajlarını TXT Formatında Kaydetmek

WhatsApp mesajlarını TXT formatında kaydetmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. WhatsApp ülkemizde ve tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Neredeyse 1 milyara yakın kullanıcı kitlesi bulunuyor. Sitemizde daha önce WhatsApp ile ilgili çok sayıda ipucuna yer vermiştik. Şimdi de WhatsApp mesajlarını TXT formatında kaydetmek için ne yapabileceğinize değinmek istiyoruz.

WhatsApp Mesajlarını TXT Formatında Kaydetmek

Yöntem oldukça basit, mesajlaşmanızı e-posta adresinize gönderiyor ve daha sonra Gmail’i kullanarak diyaloglarınızı TXT formatında kaydediyorsunuz. WhatsApp mesajlarını TXT formatında kaydetmek için öncelikle uygulama arayüzünde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktadan oluşan butona dokunun. Settings (Ayarlar) seçeneğine gidin.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-1

Açılan menüden Chats (Sohbetler) seçeneğine dokunun.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-2

Karşınıza gelen pencerede en alt kısımda yer alan Chat History (Sohbet Geçmişi) seçeneğine girin.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-3

Sonraki aşamada en üst kısımda bulunan Email Chat (Sohbeti e-postala) seçeneğine dokunun.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-4

Şimdi hangi sohbetinizi e-posta adresinize göndermek istediğinizi seçmeniz gerekecek. Sohbet başlığını basitçe seçmeniz yeterli olacaktır.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-5

Bu aşamada karşınıza gelen bildirimde e-posta gönderimini medya dosyaları içeren ya da içermeyen şekilde yapabilirsiniz. Medya dosyalarını da almak için Attach Media (Medya Ekle), medya dosyalarını istemiyorsanız Without Media (Medyasız) seçeneğine dokunun.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-6

Gmail‘i seçmeniz gerekecek.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-7

Gmail uygulaması açıldığında arayüzdeki üç noktadan oluşan simgeye dokunun ve Save draft (Taslağı kaydet) ile devam edin.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-8

Şimdi Gmail’in sol kısımdan açılan menüsünden Drafts (Taslaklar) sekmesine gidin.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-9

Burada WhatsApp sohbet verisini içeren e-posta taslağını açın. E-posta ekinde yer alan indirme butonuna dokunduğunuzda WhatsApp sohbetinizi TXT formatında elde etmiş olacaksınız. TXT dosyasını ES File Explorer‘ın sağladığı ES Editor gibi bir araçla açabilirsiniz.

whatsapp-mesajlarini-txt-formatinda-kaydetmek-10