iOS 10: Klavye Dikte Butonunu Gizlemek

REKLAMLAR

Apple iPhone sahipleri Plus modelleri almadıkça günümüz şartlarında ufak kalan ekranları kullanmak zorunda kalıyor ve özellikle de sanal klavye kullanırken sıkıntı olabiliyor. Sesli mesaj girmeye yarayan dikte özelliği sık kullanılmadığından klavyedeki boşluk tuşu solundaki sembolünü gizlemek isteyebilirsiniz. Böylece klavyede tuş azalarak boşluk tuşunun boyutu düzelebilir ve kazayla dikte tuşuna basmaktan kurtulursunuz.

Klavye Dikte Butonunu Gizlemek

turn-off-keyboard-dictation-on-iphone

REKLAMLAR

Bize gelen raporlara göre herhangi bir nedenden ötürü klavyedeki dikte özelliği önceden kapatılmış olsa da iOS 10 güncellemesinden sonra klavyedeki boşluk tuşunun solundaki mikrofon sembolü tekrar yerini alabiliyor. Bu seçeneği kapatmak için tekrar ayarlara girip aktifleştirmeniz ve kapatmanız gerekiyor. Anlaşılan tuhaf bir bug var.

REKLAMLAR

  • Ayarlar uygulamasına girin ve Genel kısmına girip Klavye ayarlarını bulun
  • İlk olarak klavyeden dikte özelliğini aktifleştirin
  • Ardından klavyeden dikte özelliğini kapatın

Bu gereksiz mikrofon sembolü artık ortadan kaybolmuş olmalı. Test etmek için Mesajlar uygulamasını açıp klavyeyi çağırabilirsiniz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...