Kategoriler
Rehberler

Android: Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek

Android‘de rehberdeki kopya kişileri silmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Akıllı telefonlarımızda çoğunlukla bir kişinin birden fazla kaydı yer alıyor ve bu durum rehberde gezinmeyi zorlaştırıyor. Cihazı sıfırladıktan sonra farklı kaynaklardan eşitleme yapmak bu durumu daha da sıkıntılı bir hale sokabiliyor. Neyse ki rehberdeki kopya kişileri silmek için yararlanılabilecek üçüncü parti uygulamalar var. Dilerseniz Android‘de rehberdeki kopya kişileri silmek için tercih edebileceğiniz yöntemlere göz atalım.

Android: Rehberdeki Kopya Kişileri Silmek

Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Simpler Merge Duplicates uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.

[appbox googleplay id=com.simpler.merge&hl=en]

Uygulamayı çalıştırın, rehberinizdeki kopya kayıtları tespit etmek için tarama işlemi başlatılacaktır.

android-rehberdeki-kopya-kisileri-silmek-1

Şimdi akıllı telefonunuzda birden fazla kaydı bulunan kişiler karşınıza gelecek.

android-rehberdeki-kopya-kisileri-silmek-2

Alt kısımda yer alan Merge butonuna dokunun, kayıtlardaki bilgiler tek bir kayıtta birleştirilecek ve rehberiniz temiz bir görünüme sahip olacak.

android-rehberdeki-kopya-kisileri-silmek-3

Rehberde yer alan kopya kişileri silmek için üçüncü parti uygulama kullanmak istemiyorsanız bu işlemi Google hesabınızla bağlantılı olan Gmail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Web tarayıcınızda Gmail’i açın ve Contacts sekmesine tıklayın.

android-rehberdeki-kopya-kisileri-silmek-4

Karşınıza gelen arayüzden Find duplicates seçeneğini kullanın. Burada kopya hesapları görebilir ve dilediklerinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

android-rehberdeki-kopya-kisileri-silmek-5

Alternatif Uygulamalar

Duplicate Contacts

Yinelenen kişileri görmek ve silmek için basit bir araç. Rehberi ad veya numaraya göre sıralanmış olarak görebiliyorsunuz. Yinelenen kişileri otomatik olarak seçebiliyor. Kaldırılan kayıtlar SD karta VCF dosyası olarak kaydediliyor.

[appbox googleplay id=com.accaci&hl=de]

Contacts Optimizer

Bu uygulama telefon defterinizi derinlemesine analiz ediyor ve mükemmelliğe yaklaştırıyor. Yapay zekası sizi şaşırtabilir. Tüm kopyaları kaldırabiliyor ve hatta benzer kişileri bulabiliyor.

[appbox googleplay id=com.compelson.optimizer&hl=de]