Kategoriler
Rehberler

HTC 10 Bluetooth Sorunu Çözümü

Akıllı telefonlarda kablosuz bağlantı tarafından öncelikli olarak Wi-Fi tercih ediliyor olsa da aksesuarların bağlantısında daha fazla ön plana çıkan teknoloji Bluetooth ve çoğu cihaz Bluetooth ile ilgili sorunlar yaşatabiliyor. Bu seriye katılan cihazlardan biri olan HTC 10 ile ilgili kullanıcılardan gelen Bluetooth şikayetleri sürekli olarak artıyor. En sık dile getirilen sorun eşleştirme alakalı ve istenen cihazla eşleştirme sırasında cihazın kayıtlardan silinip tekrar eklenmesi öneriliyor. Bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen sıkıntı sürüyorsa başka yollar denemelisiniz.

HTC 10 Bluetooth Sorunu Çözümü

İlk olarak cihazın tam olarak şarj olduğuna emin olun ve Bluetooth ile ilgili sorunu çözmek üzere kolları sıvamadan önce başka bir cihazla Bluetooth üzerinden eşleşmediğinden emin olun. Bir diğer sık yaşanan sorun Bluetooth bağlantısı olsa da aniden ve sebepsiz yere yaşanan kesintiler. Örneğin kablosuz kulaklıkla müzik dinlerken ses kesintisi. Bu durum tekrar ediyorsa HTC 10 ile eşleştirmeyi kesin ve tekrar ekleyin. Bu sayede bağlantı sırasında oluşmuş bir dosya bozulması engellenir ve bağlantı tekrar sıfırdan kurulur.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

screenshot-1483800403

Elbette Bluetooth cihazınız da tam olarak şarj edilmeli ve sorunlu olup olmadığı kontrol edilmek üzere başka bir telefonla eşleştirilmeli.

Tüm denemelerinize rağmen istenen sonucu alamazsanız HTC ile ilgili yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Bir diğer yolsa verileri yedekledikten sonra fabrika ayarlarına dönmek. Hiç biri çare olmazsa HTC servisi aramanız gerekebilir.