Kategoriler
Rehberler

iOS 10: Mesajlaşma Sırasında Balonlar ve Efektler

Apple’ın mobil cihazlarına özel geliştirdiği mobil işletim sistemi iOS’un son sürümü iOS 10 ile birlikte çok sayıda yenilik geliyor ve bunlardan bir diğeri bütünleşik sohbet uygulaması Mesajlaşma özel güncellemeler. Artık kullanıcılar mesajlaşma kullanarak gönderdikleri mesajlara animasyonlu balonlar ve tamamen animasyonlu ekranlar ekleyebiliyorlar. Ekranda efektler elde edebilmek için ilk olarak mesajınızı yazın.

iOS 10: Mesajlaşma Sırasında Balonlar ve Efektler

Ardından mesajınızın yanındaki yukarı okuna uzun basın (iPhone 6s ve sonraki modellerde ekrana daha sıkı basın) ve balonlarınıza ekleyebileceğiniz efektleri görün:

screenshot-1483804510

  • Çakmalı: Mesaj balonunu ekrana çakar
  • Gürültülü: Mesajı daha büyük hale getirir
  • Kibar: Mesajı daha ufak hale getirir
  • Görünmez mürekkep: Mesajı alan karşı taraftaki kullanıcının balonu sürükleyerek mesajı görünür hale getirmesini şart koşar.

Aynı zamanda ekranın üst kısmında ekran sekmesine tıklayıp tam ekran animasyonları görebilirsiniz. Sola sürükleme yaparak tam ekran balonlar, konfeti yağmuru, lazerler, havai fişekler, kayan yıldız efektleri arasında geçiş yapın. Aynı anda hem balon efektleri, hem de tam ekran efektler birlikte gönderemezsiniz. Bu yüzden animasyonlu mesajları doğru biçimde seçmelisiniz. Eğer bu animasyonlu mesajları iOS 10 yüklü olmayan cihaza sahip bir iPhone / iPad kullanıcısı ya da Android kullanıcısına gönderirseniz efektleri göremeyecekleri için buna uygun biçimde açıklama metni elde ederler. Gizli mürekkeple gönderim yaparsanız karşıdakiler bunu alacak durumda olamazsa sonuç elde edemezsiniz.