Kategoriler
Konular

Android’de Mutlaka Denemeniz Gereken Üç Müzik Uygulaması

Android için mutlaka denemeniz gereken üç müzik uygulaması ile karşınızdayız. Google Play uygulama mağazasında hemen her türlü işleve sahip yüz binlerce uygulama mevcut. Bunları farklı kategoriler altında toplayarak sayısız liste oluşturmak mümkün fakat önemli olan en işlevsel olanları bulup onlara yönelmek. Sitemizde bu amaçla çok sayıda dosya konusu kaleme aldık, bu tip rehberler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu yazıda ise Android uyumlu, mutlaka denemeniz gereken üç müzik uygulaması için bir şeyler söyleyelim istedik.

Android: Mutlaka Denemeniz Gereken 3 Müzik Uygulaması

Zeus Music Strobe Light

android-mutlaka-denemeniz-gereken-3-muzik-uygulamasi-1

Zeus Music Strobe Light akıllı telefonunuzu, etrafınızdaki müziği dinleyen ve vuruşlara göre yanıp sönen bir flaş ışığı cihazı haline dönüştürüyor. Kullanıcı arayüzü, tüm işlevler tek bir ekranda düzenlendiğinden oldukça sade. Uygulama 3 ayrı moda sahip:

Clap Mode: El fenerini klapla açıp kapatabiliyorsunuz.
Music Mode (Strobe Light Effect): Bu modu açın ve flaşınızın müzik çalara göre açılıp kapatılmasını izleyin. Bu mod tutarlı bir tempo izleyerek müziğinizin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Gecikmeyi değiştirebilir ve flaş ışığının daha hızlı veya yavaş şekilde değişmesini ayarlayabilirsiniz.
Beat Mode (Strobe Light Effect): Müzik modunda olduğu gibi Beat modu müziğin perküsyonunu tanımlamaya çalışan matematiksel bir hesaplama kullanması dışında flaşınızı müziğe göre açıyor ve kapatıyor. Müzik modu üzerinde size daha fazla denetim imkanı veriyor.

[appbox googleplay id=sev7en.zeus]

Star Music Tag Editor

android-mutlaka-denemeniz-gereken-3-muzik-uygulamasi-2

MP3 dosyalarınızın etiketleri veya meta verileri uygun değilse bu uygulama sizin için ideal. Star Music Tag Editor şarkılar için albüm kapakları atamanıza, şarkı sözlerini değiştirmenize veya gömmenize ve şarkının adı, sanatçı, albüm, yıl, tür gibi etiketleri düzenlemenize olanak tanıyor. Albüm kapakları için dahili depolama alanından veya web’den görseller seçebilirsiniz. Uygulama MP3 dosyası doğru etiketlenirse albüm kapaklarını otomatik olarak (Last.fm’den arıyor) bulabiliyor.

[appbox googleplay id=com.music.star.startag]

TrackID – Music Recognition

android-mutlaka-denemeniz-gereken-3-muzik-uygulamasi-3

Uygulama çalan müziği anında tespit edebiliyor. 60’tan fazla dili destekliyor ve sanatçıların biyografilerini görmenizi ve birkaç gizli ezgi parçasıyla tanışmanızı sağlıyor. Şarkılar Spotify’in oynatma listesine eklenebildiği gibi YouTube’dan indirilebiliyor veya izlenebiliyor.

TrackID’nin en popüler şarkıları kontrol etmek için TrackID çizelgesi ve çevrimdışı modu var. Facebook ve WhatsApp’ta paylaşıma izin verdiğini belirtelim.

[appbox googleplay id=com.sonyericsson.trackid]