Kategoriler
Konular

Android’de Uygulamalar Arası Geçiş İçin Üç Harika Araç

Android uyumlu, Uygulamalar Arası Geçiş İçin 3 Harika Araç ile sizlerleyiz. Android işletim sistemindeki multitasking / çoklu görev özelliği oldukça başarılı şekilde çalışıyor. Güçlenen işlemciler ve 4 GB seviyesine ulaşan RAM miktarları ile akıllı telefonlarımız aynı anda çok sayıda uygulamayı akıcı ve sorunsuzca açabilmekte. Teknolojiye meraklı olun ya da olmayın, akıllı telefonunuzda aynı anda çok sayıda uygulama çalıştırıyorsunuzdur. Android’in uygulamalar arasında geçiş sağlayan varsayılan menüsü fena olmasa da uygulamalar arasında geçiş yapmak için faydalanılabilecek başarılı üçüncü parti alternatifler de yok değil. Dilerseniz Android‘de Uygulamalar Arası Geçiş İçin 3 Harika Araç nelermiş hep birlikte görelim.

Android’de Uygulamalar Arası Geçiş İçin Üç Harika Araç

Sesame Edge

android-uygulamalar-arasi-gecis-icin-3-harika-arac-1

Sesame Edge yalnızca birkaç dokunuşla uygulamalarınıza erişmenize yardımcı olan ve çoklu görev performansını güçlendirmeyi amaçlayan güçlü bir uygulama değiştirici. Kurulduktan sonra ekranın kenarında çok ince ve temanızla uyumlu olan bir tetikleyici (kilit ekranı ve giriş ekranında) ekleniyor.

Sadece rahatsızlık vermeden orada oturuyor. Tetiğe hafifçe dokunduğunuzda size kullandığınız son 10 uygulamanızı gösteriyor. Bu uygulamaların altında bir ekran klavyesi var. Bunun dışında işleri hızlandırmak için bazı kısayollar da oluşturabiliyorsunuz. Şu an itibariyle Uber, Lyft, YouTube, Reddit, Google Play, Spotify, WhatsApp, Hangouts, Kişiler, Chrome, Netflix, Haritalar, Waze ve Google Now için kişiselleştirilmiş kısayolları desteklemekte.

[appbox googleplay id=ninja.sesame.app.edge]

Circle SideBar

android-uygulamalar-arasi-gecis-icin-3-harika-arac-2

Circle SideBar’ın çok basit denetimleri var ve ileri derecede özelleştirilebiliyor. Tetikleyici konumunu, yüksekliğini ve genişliğini özelleştirebilirsiniz. Favori uygulamalarınızı ekleyebilir ve simge paketlerini uygulamalar için kenar çubuğuna uygulayabilirsiniz. Uygulamada simge boyutu da ayarlanabilmekte. Panele yalnızca basit bir kaydırma hareketiyle erişilebiliyor.

Uygulamalar ve kısayollar dışında yan çubuk üzerinden Wi-Fi butonu, Bluetooth kısayolu, ekran döndürme, el feneri, parlaklık kontrolü, uçak modu, müzik çalma denetimleri gibi işlevsel kısayollara da ulaşabiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.zeeshan.circlesidebar]

Ivy (Sidebar, Widget, RSS)

android-uygulamalar-arasi-gecis-icin-3-harika-arac-3

Ivy hızlıca geçiş yapabileceğiniz birden çok uygulamaya erişmenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda size zaman, kişiler, tarih, uygulama çekmecesi gibi ögeleri gösteren diğer uygulama geçiş araçları arasından sıyrılmayı başarıyor. Ivy ile panele widget’ları ve RSS beslemelerini ekleyebiliyorsunuz. RSS için teknoloji, spor ve birçok farklı konuda kaynak seçebiliyorsunuz. Panelden, başka bir uygulamaya gitmeye gerek kalmadan bilmeniz gereken şeyleri hızlıca görebiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.stinger.ivy]