Kategoriler
Rehberler

iOS 10: Uygulama Kaldıramama Sorunu Çözümü

iOS 10 sürümüyle birlikte Apple kullanıcılarını tatlı bir heyecan sardı. Yenilikleri görüp son nesil mobil işletim sistemine terfi eden iPhone ve iPad sahipleri bir diğer sorunla daha baş başalar. İşte bu sorundan ötürü bazı kullanıcılar sistemde yüklü olan belirli uygulamaları kaldıramaz hale geliyorlar. Bu durumdan şikayetçiyseniz ve çözüm arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin ve adımlarımızı izleyin:

iOS 10: Uygulama Kaldıramama Sorunu Çözümü

Önceden kurduğunuz belirli uygulamalarınız iOS 10 terfisinden sonra kaldırılamıyorsa, bekleyin türünden mesaj beliriyorsa ya da geleneksel biçimde uygulamanın sol üst köşesindeki çarpı biçimli kaldırma sembolü gelmiyorsa bu sorunu çözmek için iOS 10 yüklü cihazınıza hard reset atmalısınız. Merak etmeyin verileriniz silinmeyecek! Bunu gerçekleştirmek için güç ve Home butonlarına aynı anda basın ve 10 saniye kadar basılı biçimde tutun. Apple logosu belirecek ve hard reset gerçekleşecek.

how_to_delete_app_ipad_iphone_ios_10_1200_thumb

Eğer bu denemeden sonra sonuç alamazsanız arka planda herhangi bir uygulama kurulumunun yarıda kalıp kalmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi halde işlem bitmeden diğer uygulamalar kaldırılamaz. Gerçekleştirmek için App Store ortamına girip Güncellemeler sekmesini açın ve üstten satın alınanlar satırına tıklayın. Herhangi bir uygulamanın kurulumu devam ediyorsa sağ kısımdaki sembol dolan yuvarlak daire biçiminde olacak. Öyle bir durumda cihazı uçak moduna sokun ve ardından uygulama adlarına tıklayıp kurulumları durdurun. Ardından uçak modunu terkedin ve uygulamaları sırasıyla birer birer kurun.

Ayrıca tüm ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Genel kısmına girip aşağı inin. Ardından tüm ayarları sıfırla komutu verin.