Kategoriler
Rehberler

iOS 10: Güncellemeden Sonra Kaybolan Zil Tonları

Daha önceden aldığınız ve indirdiğiniz özel zil tonları, iOS 10 güncellemesinden sonra birden ortadan kaybolmuş olabilir. Apple iPhone kullanıcıların bir kısmı bu durumdan şikayetçi ve çözüm arıyorlar. iOS 10 güncellemesinden sonra sizin de zil tonlarınız ortadan kaybolduysa okumaya devam edin.

iOS 10: Güncellemeden Sonra Kaybolan Zil Tonları

Bu sorun Apple dünyasında yeni yaşanan bir vaka değil. Daha önceki işletim sistemi güncellemelerinde de benzer sorunlar olmuştu ve neyse ki kolay bir çözümü var. Satın alıp indirdiğiniz zil tonlarını cihaza geri kazandırmak için yeniden satın almanıza gerek yok.

c98cd48500719875867b54aaf017bcee-650-80

Basit biçimde iPhone ya da iPad cihazınızı PC ya da Mac bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes uygulamasını çalıştırın. Üstteki menüye girerek mobil cihazınızı seçin ve Cihazımdakiler kısmında Zil Tonlarını işaretleyin. Ardından Zil Tonlarını eşleştirme seçeneğinin işaretli olmasına özen gösterin. Bu aşamadan sonra cihazdaki mevcut zil tonlarının silineceğine dair uyarı gelecek ve onay vermeniz istenecek. Kabul edin ve eşleştirme işlemini başlatın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Bu denemeden sonra sonuç alamazsanız başka yöntemler denemeniz gerekiyor. iTunes kullanarak aldığınız iPhone yedeğini geri yükleyerek zil tonlarınızı geri getirebilirsiniz. iTunes içinden cihaz menüsündeki yedeklere bakarak geri yükleme yapabilirsiniz. iTunes yedeğiniz yoksa Time Machine kullanarak verilerinizi geri getirmeyi deneyebilirsiniz. Bunlar bulamasa bile zil tonları bilgisayarda saklanıyor olabilir. Bu durumda disk içinde arama gerçekleştirmelisiniz. Arama sırasında m4r uzantılı dosyaları bulmanız gerekiyor.

92e1c2ca65639d5c6be1e3f1c95e7d2c-650-80

 

Bu dosyaları bulduktan sonra iTunes içine aktarıp ardından eşleştirmeyle iPhone’a gönderebilirsiniz.