Kategoriler
Rehberler

Android: Videoyu Duvar Kağıdı Yapmak

Android‘de videoyu duvar kağıdı yapmak imkansız değil! Android işletim sistemli akıllı telefonların en büyük avantajlarından birisi yüksek oranda özelleştirmeye imkan tanımaları. En basit şekilde zil sesi / duvar kağıdı / uygulama simgelerini değiştirmekten root erişimi sağlanmış cihazlarda özelleştirilmiş ROM’lar yüklemeye varan ileri düzeyde düzenlemelere gitmek mümkün. Bir akıllı telefonda özelleştirme dendiğinde akla gelen ilk şey herhalde duvar kağıdı değiştirmek olacaktır. Sitemizde daha önce Android için geliştirilen en iyi duvar kağıdı uygulamalarını bir araya getiren rehberimizi kaleme almıştık. Yine bir süre önce fraktallar kullanarak eşsiz duvar kağıtları oluşturmanızı sağlayan uygulamaları bir araya getirmiştik. Şimdi ise Android‘de videoyu duvar kağıdı yapmak için kullanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulamayı tanıtacağız.

Android: Videoyu Duvar Kağıdı Yapmak

Uygulamanın adı SuperWall Video Wallpaper. Maalesef ücretsiz değil ve Google Play uygulama mağazasından 2.49 USD karşılığında indirilebiliyor.

[appbox googleplay id=com.jasonng.superwall]

Uygulamada video scaling özelliği var, yani çeşitli en / boy oranlarına sahip videolar (2:1, 16:9, 4:3) telefon portre oryantasyonunda olduğunda cihaza göre adapte edilebiliyor. Android’de hem portre hem de manzara modunu destekleyen bir arayüz kullanıyorsanız uygulama video boyutlarını iki mod için de uygun şekilde ayarlayabiliyor.

android-videoyu-duvar-kagidi-yapmak-1

Üstelik duvar kağıdı olarak tek bir videoyu kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz oynatma listesi oluşturabiliyor ve çok sayıda videoyu duvar kağıdı olarak kullanabiliyorsunuz. Yürütme listesi sona erdiğinde başa dönülüyor.

android-videoyu-duvar-kagidi-yapmak-2

Duvar kağıtları için sesi etkinleştirme özelliği mevcut. Sesi dilerseniz etkinleştirebilir, dilerseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Ana ekrana çift dokunarak sesi kapatabilir veya açabilirsiniz. Ana ekrana üç kez dokunulduğunda ise video yürütme işlemi duraklatılmakta. Uygulamanın Android Nougat işletim sistemli akıllı telefonları da desteklediğini ifade edelim.

android-videoyu-duvar-kagidi-yapmak-3