Kategoriler
Konular

Android’de En İyi Beş Duvar Kağıdı Oluşturma Uygulaması

Android için En İyi 5 Duvar Kağıdı Oluşturma Uygulaması ile karşınızdayız. Sıradan duvar kağıtlarından sıkıldınız ve farklı şeyler mi arıyorsunuz? Öyleyse fraktala yönelin! Fraktallar metematiğin hoş taraflarından birisi, tüm şekil ve renklerde büyüleyici desenler üretmenin yolu. Bu yazımızda fraktallar yardımıyla yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz Android uygulamalarını bir araya getirdik. Dilerseniz Android uyumlu En İyi 5 Duvar Kağıdı Oluşturma Uygulaması nelermiş hep birlikte görelim.

Android’de En İyi Beş Duvar Kağıdı Oluşturma Uygulaması

Visions of Chaos

android-en-iyi-5-duvar-kagidi-olusturma-uygulamasi-1

Visions of Chaos uygulaması fraktallar, hücresel otomatlar ve OpenGL ES gölgeleriyle ön plana çıkıyor. Bunların hepsi hakkında fikrinizin olmasına gerek yok, kulağa çok havalı gelmiyorlar mı? Uygulamada herhangi bir reklam karşımıza çıkmıyor. Buffalo, Burning Ship, Mandelbrot, Newton 2D Hücresel Otomat ve 2D Döngülü Hücresel Otomatlar oluşturabiliyor. OpenGL ES Shader editörü ile renklendirme dizimi ve örnek shader’lar içeriyor.

[appbox googleplay id=au.com.softology.visionsofchaos]

Fractal Exploration

android-en-iyi-5-duvar-kagidi-olusturma-uygulamasi-2

Bu uygulama Mandelbrot seti, Tricorn, Burning Ship fraktal ve iki Multibrot seti ile eğlenmenize izin veriyor. Gördüğünüz gibi oldukça çarpıcı şekiller ve renkler üretme yeteneğine sahip. Ayrıca kullanımı son derece kolay. Çözünürlük, hassaslık, çıkış değeri ve bazı renk parametrelerini ayarlayabiliyorsunuz. Uygulamayla denemeler yapmaktan çekinmeyin ve sizi nerelere götüreceğini görün.

[appbox googleplay id=com.teinvdlugt.android.fractals]

Fractview

android-en-iyi-5-duvar-kagidi-olusturma-uygulamasi-3

Fractview ile Mandelbrot seti, Julia seti, Burning Ship, Newton Fraktalleri, Lyapunov Fraktalleri, Anka Fraktalleri ve diğer çeşitlerden fraktallara bakabilirsiniz. Çizim için kendi fonksiyon ve renk paletlerinizi ayarlayabiliyorsunuz. Ölçekleme, döndürme ve kesme gibi görüntü işleme işlemleri, sezgisel sıkışmayla yakınlaşma jestlerle destekleniyor ve hemen ön izleme yapılabiliyor. Uygulama Newton fraktalları, yörünge tuzakları, Lyapunov Fraktalları ve sarkaç simülasyonları için ön ayarlar içeriyor.

[appbox googleplay id=at.searles.fractview]

Fractaline

android-en-iyi-5-duvar-kagidi-olusturma-uygulamasi-4

Fractaline çarpıcı sonuçlar verebilen çok kullanışlı bir uygulama. Doğanın Matematik formülleri ile tanımlanan tasarımlarını keşfetmenize olanak tanıyor. Ekranınızdaki çizgi bölümlerinin noktalarını sürükleyerek kontrolü elinizde tutabilirsiniz. Nokta ekleyip çıkararak yepyeni sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Araç aynı zamanda rastgele fraktallar da oluşturabiliyor.

[appbox googleplay id=com.SiriusDigital.Fractaline]

Fractal Explorer

android-en-iyi-5-duvar-kagidi-olusturma-uygulamasi-5

Fractal Explorer güzel duvar kağıtları oluşturmanıza olanak tanıyan sağlam bir fraktal oluşturucusu. Hareket edip büyüterek matematik ve kaosun bir ürünü olan Mandelbrot fraktalının yarattığı benzersiz kalıpları keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca duvar kağıdınızı cihazınızın galerisinde saklayabilir, yerleşiklerin yanında kendi renk düzenleyicilerinizi oluşturabilir ve fraktal ile boyama yöntemlerinin derinliğini kontrol edebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.blackdot.mfe]