Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 3 Android 7.0 Nougat Güncellemesi

ASUS ZenFone 3 Android 7.0 Nougat Güncellemesi yayınlandı. ZenFone 3 akıllı telefon sahipleri için cihazlarını Google’ın mobil işletim sisteminin güncel versiyonuna terfi etme zamanı geldi. Güncelleme şu an hazır durumda ve Filipinler’deki kullanıcılara sunulmaya başlandı, önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de yayınlanmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

ASUS ZenFone 3 Android 7.0 Nougat Güncellemesi

asus-zenfone-3-android-7-0-nougat-guncellemesi

Android 7.0 Nougat güncellemesi akıllı telefona ekranda aynı anda iki uygulama çalıştırma olanağı sağlayan Multiwindow özelliğini kazandırıyor. Telefonun geniş ekranı düşünüldüğünde bu özelliğin üretkenliği arttıracağı açık. Pil ömrü konusunda da iyileştirmeler söz konusu, ilk defa Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminde gördüğümüz Doze pil koruma özelliğinin daha gelişmiş versiyonu Android 7.0 Nougat işletim sisteminde de karşımıza çıkıyor.

ASUS güncellemeyi elbette kendi arayüz dokunuşları ve özelleştirmeleri ile birlikte sunuyor. Eğer bu arayüzden hoşlanmıyorsanız elbette üçüncü parti arayüz araçlarından (launcher) yararlanabilirsiniz. Daha önce üçüncü parti launcher’lar ile ilgili bir rehber hazırlamıştık, buradan ulaşabilirsiniz. Tabii Google Play uygulama mağazasında daha farklı sayısız seçenek olduğu unutulmamalı.

Ağustos 2016’da kullanıcılarla buluşturulan ASUS ZenFone 3 akıllı telefon 7.7 mm inceliğinde ve 144 gr ağırlığında. Cihazın 5.2 inç genişlikli Super IPS+ ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Akıllı telefonda Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 yongaseti, sekiz çekirdek 2.0 GHz Cortex-A53 işlemci, Adreno 506 GPU ve 4 GB RAM gibi teknik detaylar var. 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi microSD kartlarla artırılabiliyor. 16 MP f/2.0 ana kamera ve 8 MP f/2.0 ön kamera bizlerle. 2600 mAh kapasiteli pille gelen cihaz kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu.

ASUS ZenFone 3’ün ZE520KL ve ZE552KL modeline sahip olan kullanıcıların Android 7.0 Nougat güncellemesine yakın zaman içerisinde kavuşacağını sözlerimize ekleyelim.