Kategoriler
Rehberler

Android: Görüşme Kaydı Nasıl Yapılır

Telefon görüşmeleri sırasında yapılan anlaşmalar, sözleşmeler ne derece kalıcı? İşte bu yönde bazı sıkıntılar var ve ispat amaçlı ses kayıtları alınabiliyor. Diğer yandan izinsiz görüşme kaydı yasal değil. Ancak yine de bu tür bir önlem almak istiyorsanız kayıt desteği sunan uygulamalar var.

Automatic Call Recorder

Basit ve sade görünümlü bu uygulamayla Dropbox ve Google Drive hesaplarınızı ekleyip doğrudan kayıt yedeği alabilirsiniz. Çeşitli kayıt seçenekleri sunuluyor. Adından anlaşılacağı gibi etkileşime girmeden kayıt yapıyor. Not alma ve sonradan kolayca hatırlama olanağı var. Pro sürüme terfi edince reklam kalkıyor ve ek seçenekler geliyor.

android-automatic-call-recorder

Heö AMR, hem de WAV formatlı denemeler yaptık ama kaydedilen ses kötüydü. Eller serbest aramada kayıt daha iyiydi. Ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için yeterli.

[appbox googleplay id=com.appstar.callrecorder]

Another Call Recorder

Another Call Recorder ise biraz daha iyi görünüyor. İlk aşamada yasal olduğuna dair rıza alıyor. Wi-Fi üzerinden aramalarda kayıt desteklenmiyor.

android-call-recorder-acr

Kayıtları gelen, giden diye ayırabiliyor. Ada ve tarihe göre dizebilirsiniz. OneDrive, FTP ve e-postalama desteği var ama Pro sürüme geçmek şart. M4A formatlı kayıtta ses seviyesi düşüktü. Bu yüzden denemeden Pro almayın.

[appbox googleplay id=com.nll.acr]

Call Recorder

Görünümü kötü olan bu seçenekte olanaklar sınırlı. Bulut depolama seçeneği yok. Dosya gezgini yaklaşımı ön planda.

android-call-recorder-acr

Kayıt kalitesi ortalama seviyede. Karşıdaki kayıt ettiğinizi anlamıyor. Eller serbest modda durum daha iyi. Altta önerilen uygulamaların reklamları çıkıyor. Testteki diğer seçeneklerin gerisine düşüyor.

[appbox googleplay id=com.enlightment.voicecallrecorder]

Super Call Recorder

Super Call Recorder ile sade seçenekler geliyor. Dosya türü değiştirilemiyor ve doğrudan bulut desteği yok. Tam ekran reklamlar can sıkıyor.

android-super-call-recorder

Kayıt kalitesi iyi. Dinlediğiniz sırada belirgin bir arka plan gürültüsü var. Özelleştirme seçeneği yer almadığından önermiyoruz.

[appbox googleplay id=com.meihillman.callrecorder]

Call Recorder Automatic

Call Recorder Automatic sadece gelen ve giden aramalarda otomatik kaydı açıp kapama imkanı veriyor. Beyaz listeye eklediğiniz kişilerde kayıt yapmıyor.

android-call-recorder-automatic

Uygulama içinden doğrudan kayıtları dinlenemiyor. Ayrı bir müzik çalar uygulaması gerekiyor. Pro sürüme geçince kayıtlar paylaşılabiliyor. Teste giren en kötü seçenek ve bu yüzden uzak durun diyoruz.

[appbox googleplay id=il.co.smedia.callrecorder.yon]