Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Google Cardboard İçin En İyi VR Uygulamaları

Sanal gerçekliği denemenin en basit ve ucuz yolu Cardboard adlı karton gözlük. Android cihazlarda epey içerik hazır ve sürekli ilerleme gözleniyor.

Vazgeçilmezler

Cardboard

cardboard

Hiç olmazsa en azından Google resmi uygulaması Cardboard kurmalısınız. Ayar yapma, uyumlu içerikler için portal görevi üstleniyor. Kütüphane içinde uygulamalar kategori edilebiliyor.

YouTube

youtube-cardboard

Zaten yüklü gelen YouTube uygulaması VR için önemli çünkü 360 derece video izlenebiliyor. VR için optimize edilmiş içerikler bulabilirsiniz. Standart videoları izlemeniz de mümkün ama 360 derece olmayacaklar sadece sanal sinema deneyimi gelecek.

VaR’s VR Video Player

vars-vr-player

Çoğu VR içeriği akış ya da uygulama içeriği. Zamanla çevrimdışı izlenebilecek videolar artacak. Buna uygun bir oynatıcı şart ve VR Video Player hazır. Özellikleri az ama zaten gerek yok. Oynatın ve izleyin.

En İyi Cardboard Oyunları

Chair in A Room

Işıklar giden bir odada mahsur kaldınız. Duvarlarda kanlı parmak izleri, aman deriz! Nasıl kaçacaksınız? İpuçlarını toplayın ve sırları çözüm. Oyunda atmosfer ön planda ve aniden sıçramanız mümkün. Yiyorsa oynayın deriz 😀

Minos Starfighter VR

İçinizdeki Luke Skywalker açığa çıkıyor. Galaksideki yıldızları birer birer vurun ve yok edin. En iyi görsel ve sesler bu oyunda. 360 derece deneyimle kendinizi gerçekten uzayda sanacaksınız.

Proton Pulse

Klasik tuğla kırma oyunları geri döndü ama flörosan renkler ve üç boyutlu ortamla hiç olmadığı kadar gerçekçi. Aynı konsept ama tuğlaları kırmak daha eğlenceli. Kafa hareketlerinizle kontrol ettiğiniz için boyun tutulmaları an meselesi 🙂

Caaaaardboard!

caaaaardboard

Zaten popüler olan bir oyunun VR versiyonu. Gökdelenlerden serbest düşüş animasyonu. Böylece puanlar elde etmeye çalışıyorsunuz. Düşüş sırasında hareketlerinizle yön verin. VR’ın en iyi kullanım yönlerinden biri olmuş.

InMind VR 2

Eğitim odaklı bir uygulama olsa da sık karşılaşılan bilim içerikleriyle çoğu kullanıcıyı geçebilirsiniz. Sunumlar harika ve oyun kısmını tekrar oynamanız için çok sayıda neden var.

Whispering Eons #0 VR

Deus Ex serisini ya da diğer siberpunk oyunları sevenler bunu da beğenecek. Derinlemesine hikaye ve bulmacalarla iddialı geliyor. Bir saat süren oyunda başınızı hareket ettirdiğiniz için bir süre sonra fenalaşabilirsiniz. En iyisi kontrolcü kullanmak.

Sisters

VR, korku oyunları için harika. Gıcırdayan kapılar, şarkı söyleyen çocuklar ve tuhaf olaylar. Etkileşim olmasa da etrafa bakın ve birşeyler olmasını bekleyin. Eğlenceli oyunda Blair Witch deneyimi sizlerle.

Gravity Pull

gravity-pull

Akıllara durgunluk veren bulmacalarla gelecek odaklı binada ve yerçekimi esaslı ortamda şampiyon olmaya çalışıyorsunuz. Portal oyununu andırdığı ortada. Ayrıca eşsiz kontrol sistemiyle şaşırtıyor.

En İyi Cardboard Uygulamaları

Within

within

VR içerik alanında platformun öncülerinden olmaya odaklanan Within, kaliteli ticari filmler sunuyor ve izleme dışında indirme seçeneği geliyor. Büyük dosyalar ve hızlı internet şart. One Republic gibi grupların müzik videoları bile var.

Jaunt VR

Within gibi Jaunt içinde 150’den fazla premium içerik var. Cardboard olmasa da kullanılabiliyor. Kısa filmler de beğeninize sunuluyor.

GoPro VR

VR sayesinde artık köpekbalıklarıyla yüzebilir, çöllere paraşütle inebilirsiniz! Bu uygulamayla bu tür eşsiz videolar görebilir ve kendinizi o ortamda sanabilirsiniz. 14 kategoride yüzlerce video var.

Bohemian Rhapsody Experience

Efsane Queen’in şarkısını alıp eşsiz bir animasyonlu film deneyimine dönüştürüyor. Freddy Mercury’nin müzik yolculuğuna çıkmaya var mısınız dostlar? Kulaklık takmayı unutmayın yoksa iyi sonuç alamazsınız!

Public Speaking VR

VR’ın iyi kullanımlarından bir diğeri. Sizi kalabalık kitle önünde çeşitli ortamlara yerleştiriyor ve konuşma korkunuzu yenmenize olanak veriyor. Ayrıca basın toplantısı ve soru-cevap seansları da denenebiliyor.

Inside Abbey Road

inside-abbey-road

Beatles yapımcısı George’in oğlu Giles Martin tarafından işletilen efsanevi müzik kayıt stüdyosunun içinde dolaşın ve müzisyenleri yakından izleyin. Orkestra şefi bile bu derece iyi bir deneyim elde edemez!

Apollo 15 Moon Landing VR

Elon Musk’ın Mars gezisi için bekleyiş sürüyor. ABD zoru başardı ve vakti zamanında aya indi. Şimdi inme sırası sizde! 1971 yılındaki Apollo 15 seferini bir de siz kendi gözlerinizle deneyimleyin. Heyecandan titreyebilirsiniz!

Cardboard Camera

cardboard-camera

VR sadece tüketim odaklı değil. Siz de kendi görsellerinizi VR uyumlu çekebilirsiniz. Bu programla 360 derece fotoğraf çekin ve paylaşın. Artık tatil anıları daha bir farklı kalacak.

Coastiality VR

İşte bu hız treni uygulaması olmadan dosya konumuzu kapatamazdık değil mi dostlar? Bilgisayar görsellerini kullanarak bu deneyimi yaşamak size düşüyor. Haydi eller havaya!