Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run: Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak

Super Mario Run‘da Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alıyoruz. Super Mario Run 15 Aralık’ta Apple’ın App Store uygulama mağazasındaki yerini almış ve iOS işletim sistemli iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda oynanabilir hale gelmişti. Oyun kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı, hatta 50 milyon kez indirme sayısına ulaşıldığında Nintendo’dan tüm oyunculara 10 Toad Rally Ticket müjdesi gelmişti. Aktif internet bağlantısı olmadan oynanamayan oyunun saatte yaklaşık 40 ile 60 MB arasında veri aktarımı gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı. Bu arada Android versiyonu henüz yayınlanmayan oyun için birtakım sahte APK dosyaları güvenilir olmayan internet sitelerinde dolaşmaya başladı.

Super Mario Run Gameplay - YouTube

Android kullanıcılarının Super Mario Run kullanıma sunulana dek benzer oyunlarla eğlenebilmesi adına Super Mario Run benzeri Android oyunlarını derlemiştik. Nintendo güvenlik gerekçeleriyle jailbreak işlemi uygulanmış iPhone’larda Super Mario Run’ın oynanabilmesini engellemekte, bu engeli nasıl aşabileceğinize bu rehberimizde değinmiştik. Mağazadan ücretsiz indirilebilen fakat bu haliyle önemli ölçüde kısıtlamalar içeren oyunun 9.99 USD karşılığında edinilebilen oyun içi satın alma ögesinin getirilerini bu yazıda ele almıştık. Dilerseniz şimdi de Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak için izlemeniz gereken aşamalara bakalım.

Super Mario Run: Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak

Super Mario Run esasında oldukça basit bir oyun, tabii çeşitli renklerdeki tüm altınları toplamak niyetindeyseniz biraz zorlaşıyor. Oyunu böyle bir hedefle oynuyorsanız yanlış bir atlamada kaçırdığınız altını elde etmek için o seviyeye yeniden başlamanız, yani üç kez ölmeniz gerekecek. Oyunda Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak aslında mümkün, yalnızca bu seçenek biraz gizlenmiş durumda.

Öncelikle Pause butonuna dokunun, sonra karşınıza gelen ekrandan Retry butonunu kullanın.

Super Mario Run Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak 1

Burada seviyeye yeniden başlamak için Yes‘i seçerek onay verin. Şimdi kaçırdığınız altınları toplama fırsatınız olacak.

Super Mario Run Mario Ölmeden Seviyeyi Yeniden Başlatmak 2