iOS Uyumlu The Binding of Isaac: Rebirth Yayınlandı

REKLAMLAR

The Binding of Isaac: Rebirth oyunu nihayet Apple'ın App Store uygulama mağazasındaki yerini aldı. Apple'ın App Store'a girişini reddetmesinden bir yıl sonra The Binding of Isaac: Rebirth artık iOS 10 ve üzeri sürümleri çalıştıran tüm cihazlarda satın alınabiliyor. Oyun yenilenen grafikler ve süreçte eklenen birçok yeni özellik ile sadece The Binding of Isaac adlı orijinal PC oyununun yeniden biçimlendirilmiş hali.

iOS Uyumlu The Binding of Isaac: Rebirth Yayınlandı

iOS Uyumlu The Binding of Isaac Rebirth Yayınlandı 1

Başlangıçta çocuklara yönelik istismarı tasvir etmesi nedeniyle Apple'ın mağazasında yer almasına izin verilmeyen oyun geliştirici Edmund McMillen'e göre değişiklik yapılmaksızın şu anda satışa hazır. Bu hareket muhtemelen Haziran ayında App Store kurallarının tamamıyla yeniden yazılmasının bir sonucu ve bu da çocuklara yönelik istismarın yasaklanmasının yalnızca gerçekçi olduğu durumlarda sınırlandırılmasına neden olmuştu. Bununla birlikte oyunla ilgili genel tartışma, çeşitli Hristiyan referansları ve dini imgelerle çevrili garip hikayesi ve görsellerinden kaynaklanıyordu. Oyunda Isaac adlı kahraman annesinden kaçıyor, annesi Tanrı'nın ona çocuğunu öldürmesi gerektiğini söylediğine inanmakta. Gizlendiği bodrumda hayatta kalabilmek için Isaac çeşitli eylemler yapmak zorunda kalıyor ve bu süreçte daha güçlü hale geliyor. Oyun birkaç dini grup arasında öfkeye neden olsa da bilgisayar versiyonu Metacritic'te 84 puan almayı başardı.

REKLAMLAR

iOS Uyumlu The Binding of Isaac Rebirth Yayınlandı 2

Oyunda çeşitli silah ve toplanabilir nesneler kullanılarak Zelda oyunlarındaki zindanları andıran, rastgele üretilen seviyelerde şeytani düşman ordularına karşı hayatta kalınması gerekiyor. Oyunun iOS sürümü bir MFi kontrolcüsü gerektiren yerel çok oyunculu modu destekliyor. Maalesef şu an itibariyle Afterbirth / Afterbirth+ paketlerini içermiyor.

REKLAMLAR

The Binding of Isaac: Rebirth
The Binding of Isaac: Rebirth
Developer: Nicalis, Inc.
Price: 99,99 TL
REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...