Kategoriler
Rehberler

Android: Fotoğraflardan Arka Planı Silmek

Android‘de fotoğraflardan arka planı silmek için yapmanız gerekenleri ele alıyoruz. Mobil dünyada fotoğraf düzenleme ifadesi kullanıcıların aklına daha çok fotoğrafları filtrelerle özelleştirme ve kırpma gibi işlemleri getiriyor. Bunların bir seviye ilerisi olarak çeşitli düzenleme seçenekleri içeren uygulamalar var. Peki fotoğraflardan arka planı silmek istediğinizde ne yapacaksınız? Bu işlem için Adobe Photoshop kullanmanız gerektiğini düşünebilirsiniz ancak fotoğraflardan arka planı silmek için bu devasa yazılıma ihtiyacınız yok, Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulama ile işlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Android: Fotoğraflardan Arka Planı Silmek

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuza Background Eraser uygulamasını Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak yükleyin.

[appbox googleplay id=com.handycloset.android.eraser&hl=en]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve seçeneklere göz gezdirin. Load a photo seçeneğine dokunun.

Android Fotoğraflardan Arka Planı Silmek 1

Arka planını silmek istediğiniz fotoğrafı seçin, fotoğrafta kalmasını istediğiniz objeyi odağa alacak şekilde kırpma işlemi gerçekleştirin. Done butonuna dokunun.

Android Fotoğraflardan Arka Planı Silmek 2

Arka planı kaldırmak için kullanabileceğiniz üç farklı seçenek var: Manuel, Auto ve Eraser. Bizim önerimiz fotoğrafa yakınlaştırma yaparak Auto seçeneğinden faydalanmanız yönünde olacak.

Android Fotoğraflardan Arka Planı Silmek 3

Arka planın kaldırılmasında bir hata görüyorsanız değişikliği geri alabilir ve düzeltmek için Eraser (silgi)’ı kullanabilirsiniz. Uygulama ile biraz pratik yaparak dilediğiniz fotoğraflardan arka planı kolayca temizleyebilmeniz mümkün.

Android Fotoğraflardan Arka Planı Silmek 4

Arka planı silme işlemini tamamladığınızda Finish seçeneğine dokunun, kısa süren işleme sürecinin ardından sonucu elde edeceksiniz.

Android Fotoğraflardan Arka Planı Silmek 5

Arka plan temizleme işlemi için Background Remover, Background Eraser and Remover ve PhotoLayers gibi uygulamalardan da yararlanabileceğinizi sözlerimize ekleyelim.

[appbox googleplay id=com.outthinking.bgeraser&hl=de]

[appbox googleplay id=com.tasnim.backgrounderaser&hl=de]

[appbox googleplay id=com.handycloset.android.photolayers&hl=de]