Kategoriler
Konular

iPhone’u Harici Diske Dönüştürün

Artık akıllı telefonların depolama alanı 32 GB’dan başlıyor ve yerine göre 128 GB olabiliyor yani depolama alanı sorunu kalmadı! Arzu ederseniz sürekli taşıdığınız iPhone’u aynı zamanda harici disk gibi dosya taşımak için de kullanabilirsiniz. Nasıl dediğinizi duyar gibiyiz! Okumaya devam edin…

iPhone’u Harici Diske Dönüştürün

File Manager

file-manager-586x500

File Manager bize kalırsa en iyi telefon esaslı depolama yöneticisi. Sadece dosyaları yönetmekle kalmıyor, aynı zamanda iPhone cihazı sanal USB bellek gibi kullandırıyor. Uygulamayı kurduktan sonra iTunes ile bilgisayara bağlayıp uygulamalar listesindeki File Manager’i bulduktan sonra sağ kısımdaki panele sürükle bırak yaparak klasör atabilirsiniz. Uygulama ayarından Wi-Fi açarsanız verilen IP adresini kullanarak internet tarayıcı yardımıyla dosya alışverişi başlatabilirsiniz.

[appbox appstore id479295290]

Files: Document & PDF Reader

Files-Document-PDF-Reader-589x500

Files: Document & PDF Reader uygulaması File Manager gibi işliyor. iTunes ya da Wi-Fi üzerinden dosya aktarımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda Windows Gezgini ya da Finder ile de kullanılabiliyor. Tek sıkıntı 200 MB olan dosya sınırlaması. Bunu aşıp sınırsız kullanmak için Pro sürümü almalısınız. Aynı zamanda Dropbox, Google Drive, Box ve OneDrive desteği de bu şekilde ekleniyor.

[appbox appstore id294150896]

iMazing

imazing-670x471

Diğer iki uygulama aksine bu seçenekte iPhone’a uygulama kurmanız gerekmiyor. Aksine masaüstü uygulamasını kurup iTunes’un yerine geçmesini sağlıyorsunuz. Uygulamada harika özellikler var ve fotoğraf organizasyonu, yedekleme, gelişmiş iOS yönetim seçenekleri hazır ama en ilgi çekici olansa dosya aktarım. Basit biçimde sürükle bırak arabirimi kullanımda. Ne isterseniz gönderebilirsiniz.

https://imazing.com

iTunes

Son olarak iTunes uygulamasıyla da cihazınızla bilgisayar arasında iki yönde dosya aktarabilirsiniz. Söz ettiğimiz diğer metotlar kadar basit ve anlaşılır değil ama üçüncü parti uygulamaları istemiyorsanız ve sıradışı dosya formatlarıyla işiniz olmuyorsa çözüm olacaktır.

screenshot.1484575239

Dosya aktarmak için basit biçimde telefonu bilgisayara bağlayın ve uygulamayı açın. Cihazı seçin ve soldan uygulamalara girip sağdan alttaki dosya paylaşım kısmında dosya aktaracağınız uygulamayı seçin. Ardından iki seçenek çıkacak: telefona dosya göndermek ya da telefondaki dosyayı almak.