Kategoriler
Rehberler

Bas, Çek, Düzenle ve Satıp Para Kazan

DSLR fotoğraf makinenizi kullanarak yaşamınızı kazanabilirsiniz ama peki ya akıllı telefon kamerasını kullanarak bunu becerebilir misiniz?

Bas, Çek, Düzenle ve Satıp Para Kazan

Akıllı telefonların merkezini kameralar oluşturuyor. Günümüzün akıllı telefonları içerdikleri kameralarla profesyonel sınıf fotoğrafçılara taş çıkartabilir. Diğer yandan bu teknolojiler yaratıcı olmanızı sağlamaz. Eğer eşsiz bir kare yakalayabiliyorsanız daima bunu pazarlayacak bir ortam bulabilirsiniz.

[appbox appstore id1135070560]

Fotoğraflarını satanların ilk uğrak adresi 500px.com sitesi olmakta. Fotoğraf paylaşım sitesi, RAW adını verdiği mobil uygulamasıyla işinizi daha da kolaylaştırıyor. Ücretsiz RAW uygulaması sadece iOS cihazlara indirilebiliyor. Son derece basit olan uygulamayı cazip kılansa kolay biçimde satışa kanalize edebiliyor olması. 500px gibi pazarlarda fotoğraflarınızı satışa sunmak istiyorsanız bu uygulamaya mutlaka yer vermelisiniz.

RAWby500px

Çekimler sonrasında yapılması gerekli olan işlemler genelde caydırıcı gelir. 500px imzalı RAW uygulamasının içerdiği düzenleme araçları kısa sürede sonuç aldırır ve akıcı hale getirir. Dört aralıksız adımdan sonra fotoğrafınızı satışa hazır görünüme getirebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu kullanarak RAW fotoğraflar çekin ya da iOS 10 kütüphanesini kullanarak içeri aktarın. Renk, doygunluk, aydınlanma gibi kontrolleri çekimden sonra düzenleyerek ham RAW fotoğraflarınızı profesyonel görünümle taçlandırın.

Ayarlarınızı özel filtreler olarak kaydedin ve isterseniz topluluk üyelerinin hazırladığı seçenekleri kullanın. Tıklamalarla dijital modeller elde edin ve 500px sitesine lisanslama ile satış için gönderin. 500px üzerinden satılan fotoğraflardan yüzde 60 gelir elde edeceksiniz. Uygulama aynı zamanda alıcıların taleplerinden de haberdar olacaksınız.

Zaten Kalabalık Markette Bir Diğer Uygulama mı?

iPhone 6S, 6S Plus, SE, 7, 7 Plus gibi akıllı telefonları kullanarak akıllı telefon fotoğrafçılığında öne geçebilir, RAW/DBG formatlı çekimlerle arayı iyice açabilirsiniz. Lollipop 5.0 ve üstü yüklü Android esaslı akıllı telefonlar da benzer keyfi sürüyor. Lightroom Mobile ve Manual gibi uygulamaların sunduğu esneklikle rekabet kızışıyor.

Diğer yandan 500px sadece bir uygulama ya da servis değil. Google gibi iş ortaklarıyla iş birliği yapıyor ve çekimleriniz pazarlanıyor yani aracılık rolü üstleniyor.