Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z3+ Android Nougat Güncellemesi

Sony Xperia Z3+ Android Nougat Güncellemesi yayınlandı. Xperia Z5 serisi için Android Nougat güncellemesinin 32.3.A.0.372 firmware yapı numarasıyla yayınlanmasının ardından kısa bir süre geçmesiyle birlikte Xperia Z3+ ve Z3+ Dual modelleri de aynı firmware yapı numarasına sahip olan güncellemeyi almaya başladı.

Sony Xperia Z3+ Android Nougat Güncellemesi

Sony Xperia Z3+ Android Nougat Güncellemesi 1

Sony Xperia Z3+ akıllı telefon güncellemeyle birlikte hem Android Nougat’a kazandırılan yenilikler hem de Sony’nin Xperia serisi için kaydettiği ilerlemeler sayesinde daha uzun pil ömrü değerlerine ulaşabilecek. Güncelleme cihaza ekranda aynı anda iki uygulamanın bir arada çalıştırılmasına imkan sağlayan çoklu pencere özelliğini getiriyor. Yani kullanıcılar cihazın geniş ekranından daha verimli şekilde faydalanabilecek. Mesajlaşma uygulamasıyla tek dokunuşta video ve ses gönderimi mümkün hale getirilmiş durumda. Yeni zamanlama butonu ile selfie çekimler daha kolay yapılabilecek. Güncelleme ile birlikte aynı zamanda Google Now entegrasyonu kazandırılan ve ileri düzeyde özelleştirilebilen daha akıllı bir Xperia ana ekran vaat edilmekte.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Haziran 2015’te kullanıcılarla buluşturulan Xperia Z3+ akıllı telefonun 5.2 inç genişlikli IPS ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm Snapdragon 810 yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını artırma olanağı sağlayan microSD kart yuvası, 20.7 MP çözünürlüklü f/2.0 ana kamera ve 5.1 MP çözünürlüklü selfie kamerası gibi bileşenler mevcut. 2930 mAh kapasiteli pille gelen cihaz IP68 sertifikasıyla su ve toza karşı dayanıklı yapıda ve kutusundan Android 5.1.1 versiyonu kurulu şekilde çıkıyordu.