Kategoriler
Haberler

Sony Xperia Z5 Serisi Android Nougat Güncellemesi

Sony Xperia Z5 Serisi Android Nougat Güncellemesi almaya başladı. Sony Mobile’ın Xperia Z5 serisi akıllı telefonları için hazır hale getirdiği Android Nougat güncellemesi sertifika almasının ardından kısa bir süre geçmesiyle birlikte cihazlara ulaşmaya başladı. Firmware 32.3.A.0.372 yapı numarasını taşıyor. Güncelleme şu an Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium varyantlarına ulaşıyor olsa da güncellemenin yakın zamanda Xperia Z5 Compact, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 Tablet’e de gelmesi bekleniyor.

Sony Xperia Z5 Serisi Android Nougat Güncellemesi

Sony Xperia Z5 Serisi Android Nougat Güncellemesi 1

Yeni firmware akıllı telefonlara ekranda aynı anda iki uygulamanın çalıştırılmasına olanak tanıyan çoklu pencere özelliğini kazandırıyor. Üretkenliği artıracak güzel bir detay. Akıllı telefonlar hem Android Nougat’a kazandırılan yenilikler hem de Sony’nin Xperia serisi için kaydettiği ilerlemeler sayesinde daha uzun pil ömürlerine ulaşabilecek. Mesajlaşma uygulamasıyla tek dokunuşta video ve ses gönderimi mümkün hale geliyor. Yeni zamanlama butonu ile selfie çekimler daha pratik hale getirilmiş görünüyor. Google Now entegrasyonu kazandırılan ve ileri düzeyde özelleştirilebilen daha akıllı bir Xperia ana ekranla birlikte olacağız.

Eylül 2015’te kullanıcılarla buluşturulan Xperia Z5 akıllı telefon 5.2 inç genişlikli 1080p ekran, Qualcomm Snapdragon 810 yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama alanı, depolama alanını artırmak için microSD kart yuvası ve 23 MP çözünürlüklü ana kamera gibi iddialı özelliklere sahip. IP68 sertifikasıyla su ve toza karşı dayanıklı yapıda olan üründe 5.1 MP çözünürlüklü selfie kamerası ile 2900 mAh kapasiteli pil bulunmakta. Cihaz kutusundan Android 5.1.1 versiyonu ile çıkıyordu. Xperia Z5 Premium ise temelde Xperia Z5 ile benzer teknik özellikler ile gelse de 5.5 inç genişlikli 4K ekranıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.