iOS'de Yeni Yıl Niyetlerinizi Tutmanızı Sağlayacak Uygulamalar

REKLAMLAR

Herkesin kafasına koyup yapmak istediği hedefleri olabiliyor. Araba almak, ev almak. çocuk sahibi olmak, iPhone 7 almak gibi niyetler birbirini izliyor. Bu noktada verilen sözler, içten geçirilen niyetler bir süre hayat karmaşasıyla unutulabiliyor. Bir nevi sizin yerine "Benim hala umudum var" tekerlemesini söyleyen uygulamalarla tanışmak ister misiniz?

iOS'de Yeni Yıl Niyetlerinizi Tutmanızı Sağlayacak Uygulamalar

Bu uygulamaların amacı, niyetlerinizi listelemek ve bunlara yönelik yol alımlarınızdaki ilerleme durumunu göstererek size umut aşılamak. Günümüzün modern dünyasında not defteri yerine akıllı cihazlarla bu işi başarabilirsiniz. İşte en iyi seçenekler:

Productive

resolution-iphone-apps-productive-adding-habit

Bu uygulama alışkanlık takibini zamanlamaya yarıyor. Göz alıcı renkler ve fontlarla uygulamanın son derece eğlenceli göründüğü apaçık ortada. Yeni bir niyet eklemek son derece kolay. Ancak en iyisi oturum açma işleminin basitliği. Gün sonunda uygulamayı açın ve gerçekleştirdiklerinizin üzerine sağ tıklayıp bitti komutu verin. İstatistikler butonu üzerine tıklarsanız bu oturum açma işlemlerinize yönelik kullanışlı istatistikler görebilirsiniz. Uygulamanın listemizde üst sıraya yerleşmesinin nedeni denemesinin ücretsiz olması. İlerde ücretli sürüme terfi edene kadar uygulamayı keşfedebilirsiniz.

Productive - Habit Tracker
Productive - Habit Tracker
Developer: Apalon Apps
Price: Free+

Today

resolution-iphone-apps-today-checking-in

REKLAMLAR

Productive uygulaması özellik doluyken Today uygulamasıysa görüntüye öncelik veriyor. Güzel arabirimli uygulamada her bir alışkanlığa uygun standart görseller var ve fontlar içinizi rahatlatıyor. Alışkanlık takibi sırasında tam ekran deneyimi kullanılıyor. Takip ettiğiniz niyetler arasında geçiş için sayfaları çevirmelisiniz. 3D Touch ile sert basarak ya da ekrana uzun basarak biten görevi işaretleyebilirsiniz. Böylece kullanım akıcılaşıyor. Her ne kadar ücretsiz olsa da bu sürümde sınırlamalar var ve parolalı kilitleme gibi özellikler için ücretli sürüm terfisi gerekiyor.

Today Habit tracker
Today Habit tracker
Price: Free+

Streaks

resolution-iphone-apps-streaks-adding-habit

Diğer iki uygulamadan farklı olan Streaks'ın artısı 2016 yılında Apple Tasarım Ödülü'nü kazanmış olması. Her ne kadar uygulamanın kendisi dikkatli biçimde tasarlanmış olsa da ilk aşamada anlamsız bulabilirsiniz. Minimalistik yaklaşım tavrı alan Streaks ile yürüme, koşu, uyku gibi hedefler koyabilir ve Health uygulamasından elde edilen veriler ışığında uygulamanın ilerleme durumunuzu takip edip göstermesini sağlayabilirsiniz. Böylece sağlık ve spor alanlarında tamamen farklı bir bakış açısı gerçeğe dönüşüyor. Başka alışkanlıklar ve bunlara uygun semboller seçip ekleyebilir, hedefler koyabilirsiniz. İlerleme durumu için adını seçip uzun tutmanız gerekiyor. Maalesef ücretsiz sürümü yok.

REKLAMLAR

Streaks
Streaks
Developer: Crunchy Bagel
Price: 34,99 TL
REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...