Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Battlefield Benzeri 5 Oyun

Android ve iOS uyumlu Battlefield benzeri 5 oyun ile karşınızdayız. Battlefield serisinin hayranı olan oyunculardan biriyseniz muhtemelen otobüs, okul, iş yerinde veya büyükannenizin evini ziyaret ettiğinizde mermilerin havada uçuştuğu FPS oyununu oynamak için sabırsızlanıyorsunuzdur. Ne yazık ki, Battlefield’in çekiciliğini -oyuncu tarafından kontrol edilebilir araçlarla doldurulan muazzam çevrimiçi haritalar- henüz bir akıllı telefon oyununda yakalamak oldukça zor. Bununla birlikte evinizdeki oyun bilgisayarınızdan uzaktayken FPS açlığınızı sönümleyecek mobil oyunlar yok değil. Dilerseniz Android ve iOS uyumlu Battlefield benzeri 5 oyun nelermiş hep birlikte görelim.

Android ve iOS: Battlefield Benzeri 5 Oyun

1. Bullet Force

Android versiyonu bir süredir Beta aşamasında olan ve iOS versiyonu çok kısa bir süre önce App Store mağazasına giriş yapan Bullet Force’a ilk bakışta dahi oyunun geliştirilme sürecinde Battlefield 4’den fazlaca ilham alındığı belli oluyor.

[appbox googleplay id=com.blayzegames.iosfps]

[appbox appstore id1009134067?mt=8]

2. Modern Strike Online

 Modern Strike Online’da akıcı hareketler ve harika silah sesleri oyunun gerçekçiliğine önemli katkıda bulunuyor. HUD’den modellere ve oyun dinamiklerine birçok detay bizlere Battlefield’ı hatırlattı. Bu nedenle Battlefield tutkunlarının bu oyunu seveceğini düşünüyoruz. Oyunun iOS versiyonunun henüz bulunmadığını belirtelim.
 
[appbox googleplay id=com.gamedevltd.modernstrike]

3. Fields of Battle

Evet, paintball temalı bir FPS oyunu. Fields of Battle bir asker simülasyonu olmasa da oyun mekaniğinin oldukça eğlenceli olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Biraz arcade tarzına kaysa da aynı ölçüde kaotik olduğu söylenebilir.
 
[appbox googleplay id=com.superxstudios.fob]
 
[appbox appstore id576546487]
 

4. Modern Combat 5

Modern Combat 5 şüphesiz mobil cihazınızda oynayabileceğiniz en iyi FPS oyunlarından birisi. Call of Duty’i Battlefield’tan biraz daha fazla andırıyor olsa da çok sayıda silah ve çok oyunculu çatışmalar içeriyor.
 
[appbox googleplay id=com.gameloft.android.ANMP.GloftM5HM]
 
[appbox appstore id656176278]
 

5. Battlefield: Bad Company 2

Android ve iOS Battlefield Benzeri 5 Oyun 1

EA tarafından hazırlanan Battlefield oyununa yine EA tarafından hazırlanan mobil Battlefield oyunundan daha fazla benzeyen bir seçenek olabilir mi? Bu oyunun bizim favorimiz olduğunu söyleyemeyiz ancak tek oyunculu modda çekici bir FPS deneyimi sunduğunu biliyoruz. Bu oyun yalnızca Amazon App Store’dan indirilebiliyor.