Kategoriler
Rehberler

iPhone: Bir Kişiyi Rahatsız Etme Modunun Dışında Tutmak

iPhone‘da bir kişiyi Rahatsız Etme modunun dışında tutmak ve o kişiden gelen arama / mesajları Rahatsız Etme modu aktifken kabul etmek mümkün. Rahatsız Etme modu telefon kaynaklı bölünmeleri engelleyerek temiz bir gece uykusuna kavuşmanıza olanak sağlıyor. İşteki toplantılar gibi önemli anlarda akıllı telefonun titremesi dahi sıkıntı / dikkat dağınıklığı yaratabiliyor. Fakat hangi durumda olursanız olun arama ya da mesajlarını görmezden gelemeyeceğiniz yakınlarınız için bir ayrıcalık tanıma ihtiyacı hissedebilirsiniz. iPhone’daki Rahatsız Etme modunda bir beyaz liste oluşturmak ve bu listeye dahil olan kişilerin arama ile mesajlarını bu mod aktifken dahi alabilmek mümkün. Dilerseniz iPhone‘da bir kişiyi Rahatsız Etme modunun dışında tutmak için izlemeniz gereken aşamalara değinelim.

iPhone: Bir Kişiyi Rahatsız Etme Modunun Dışında Tutmak

Yalnızca Aramaları Kabul Etmek

Bunun için iki farklı yöntem mevcut. İlgili kişileri favorilerinize ekleyebilir ya da acil aramalar için kabul etme seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)

Rahatsız Etme modu favori kişilerinizden gelen aramalardan haberdar olmanıza imkan sağlıyor. Bunun için ilgili kişiyi sık kullanılanlarınıza eklemeniz gerek. Öncelikle Phone uygulamasını açın ve Contacts sekmesine erişin. İlgili kişiye dokunun. Add to Favorites seçeneğini görene kadar kaydırma yapın, bu seçeneğe dokunun. Settings uygulamasını açın. Do Not Disturb‘e dokunun ve Allow calls from ile Favorites seçeneklerini kullanın. İşlem bu kadar.

Alternatif olarak Contacts uygulamasına gidin ve Rahatsız Etme modunun dışında tutmak istediğiniz kişiyi seçin. Edit butonuna dokunun, Ringtone ile devam edin. Karşınıza gelen pencereden Emergency Bypass seçeneğini etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Yalnızca Mesajları Kabul Etmek

iPhone Bir Kişiyi Rahatsız Etme Modunun Dışında Tutmak 1

Contacts uygulamasını açın ve ayrıcalık tanımak istediğiniz kişiyi seçin. Edit butonuna ve daha sonra Text Tone sekmesine dokunun. Text Tone ekranının üst kısmında Emergency Bypass seçeneği bulunmakta, bunu etkinleştirin.

Arama ve mesajları kabul etmek için yukarıdaki iki metodu kombine etmeniz yeterli olacaktır.