Kategoriler
Rehberler

iPhone: Kopya Fotoğrafları Silmek

iPhone‘da kopya fotoğrafları silmek için yapmanız gerekenleri ele alıyoruz. Bir zamanlar fotoğraf çekmenin ve bastırmanın hayli maliyetli olduğu bir dönemi yaşamıştık, neyse ki bu günler çok eskilerde kaldı. Şimdilerde akıllı telefonların kameraları oldukça başarılı ve hemen herkesin hobi olarak fotoğraf çekmesine olanak tanıyor. iPhone ve başarılı kamerası amatör fotoğrafçılar için oldukça ideal. Eğer çok sayıda fotoğraf çekiyorsanız ve temizlik yapma zamanının geldiğini düşünüyorsanız ihtiyacınız olan şey Duplicate Finder uygulaması. App Store uygulama mağazasından 0.99 USD karşılığında edinilebilen uygulama cihazınızdaki kopya ve benzer fotoğrafları tespit edebilmekte. Dilerseniz iPhone‘da kopya fotoğrafları silmek için kullanabileceğiniz Duplicate Finder uygulamasına daha yakından bakalım.

iPhone: Kopya Fotoğrafları Silmek

Duplicate Finder uygulamasını açın ve arayüzdeki Find Duplicates butonuna dokunun. Uygulamanın fotoğraflarınıza erişim için istediği izin talebine onay verin.

Kopya fotoğraf cihazınızda birden fazla olan aynı fotoğrafları ifade ediyor. Örneğin Google logo görselini akıllı telefonunuza birkaç defa kaydettiyseniz uygulama bunları tespit edebilmekte. Benzer fotoğraflar ise aynı objeleri içeren kareleri tarif etmek için kullanılan ifade. Belirli bir yerde küçük açı farklılıklarıyla çok sayıda çekim gerçekleştirdiyseniz Duplicate Finder bu kareleri bulabiliyor.

iPhone Kopya Fotoğrafları Silmek 1

Test cihazımızda yer alan 2500 civarında fotoğrafı uygulama yaklaşık 30 saniye gibi çok kısa bir sürede tarayabildi.

Tarama işlemi tamamlandığında Duplicate Finder tespit ettiği kopya ve benzer fotoğrafları listeleyecektir. Cihazınızda tutmak istemediğiniz fotoğrafları seçerek silebilirsiniz.

iPhone Kopya Fotoğrafları Silmek 2

Uygulama oldukça başarılı ve kolay kullanılabilir bir arayüzle geliyor. Kopya ve benzer fotoğrafları sildikten sonra elde ettiğiniz boş depolama alanını gösterebiliyor. Silme işlemi elle yapılıyor olsa da önemli fotoğrafları kaybetme riski yaratmadığı için bu durum bir dezavantaj oluşturmuyor.

[appbox appstore id1146271130]