Kategoriler
Rehberler

Android Ekran Kilidini Kaldırmak

Android ekran kilidini kaldırmak için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. Takipçilerimizden çeşitli kanallar yoluyla sürekli sorular alıyoruz, en çok karşılaştığımız meselelerden birisi de Android ekran kilidini kaldırmak için ne yapılabileceği oluyor. Bu işlem için çeşitli yöntemler mevcut ancak fazlaca efor sarf etmek gerekiyor. Bugün ele alacağımız aşamalar ise Android ekran kilidini kaldırmak için takip edilebilecek en kolay yöntemlerden birisi konumunda. Dilerseniz Android ekran kilidini kaldırmak için ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Android Ekran Kilidini Kaldırmak

Öncelikle bu yöntemin en güzel taraflarından birisinin root erişimi gerektirmemesi olduğunu belirtelim. Evet, bu yöntem için root erişimi sağlamanız zorunlu değil.

Bu yöntem, cihazlarında root erişimine sahip olmayanlar için gerçekten yararlı. Aynı zamanda, şifrelerini unutmuş olan veya TWRP’yi kullanarak verilerini geri yükleyen ve daha önce ayarlamış oldukları şifreyi unutmuş kişiler için de işe yarayacaktır.

İşlem için akıllı telefonda TWRP Recovery kurulumunun gerçekleştirilmesi lazım. Bunu küçük bir Google araması yoluyla öğrenebilirsiniz. Bu metod ile sayı ya da desen / düzenlerden oluşan ekran kilitlerini kolayca kaldırabilirsiniz.

 • Öncelikle akıllı telefonunuzu Recovery modunda başlatın. Bu işlem farklı üreticilerin cihazlarında farklılık gösteriyor, bu nedenle küçük bir Google araması yapmalısınız.

Android Ekran Kilidini Kaldırmak 1

 • TWRP Recovery’de Advanced» File Manager yolunu izleyin.
 • Ardından /data/system/ yolunu takip edin.
 • Aşağı doğru kaydırma yapın ve şu dosyaları silin.
  gatekeeper.password.key
  gatekeeper.pattern.key
  locksettings.db
  locksettings.db-shm
  locksettings.db-wal

Android Ekran Kilidini Kaldırmak 2

 • TWRP ana menüsüne geri dönün.
 • Reboot» System’i seçin ve akıllı telefonunuzun yeniden başlatılmasını sağlayın. Akıllı telefonunuz açıldığında kilit ekranı parolasının kaldırıldığını göreceksiniz. Dilerseniz Ayarlar menüsünden kilit ekranı için yeni parola belirleyebilirsiniz.