Kategoriler
Rehberler

Android: Root Etmeden Stock Görünümü

Android işletim sistemi iyice oturmuş durumda ve çok sayıda üst donanımlı cihaz rahatlıkla temin edilebiliyor. Üreticilerin büyük kısmı farkını belli etmek için kendi temalarını arabirime giydiriyor. Bu kimi zaman cihazı çirkinleştirip yavaşlatabiliyor yani memnun olmayanlar da var. Bu tür kullanıcılardansanız ve sade Nexus arabirimini istiyorsanız root almadan stock görünüme geçebilirsiniz.

Android: Root Etmeden Stock Görünümü

650x350xIMG_8832-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.pAhWmvUmqk

İlk olarak denemeniz gereken işlem Play Mağaza ortamına girip uygulama başlatıcıyı değiştirmek. Bunu değiştirerek hem başlangıç ekranı, hem uygulamalar çekmecesi ve sembollerin görünümü değiştirebilir, farklı bir hava elde edebilirsiniz. Daha da iyisi son derece fazla sayıda seçenek var ve Google imzalı Now adlı başlatıcıyı kullanarak Nexus arabirimini andıran sadece yapıya geçebilirsiniz.

Google Asistan Launcher
Google Asistan Launcher
Developer: Google LLC
Price: Free

Deneyimli olup en ince ayarları ele almak isteyenlerse Nova Launcher uygulama başlatıcıyı deneyebilir.

Nova Launcher Prime
Nova Launcher Prime
Developer: TeslaCoil Software
Price: ₺10,00

Google Klavye

650x350xIMG_8842-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.2TS_eZhrmd

Android özel dokunmatik klavyeler senelerden beri kullanımda ve epey ilerleme gösterdiler. Google’ın kendi önerisi olan Gboard çok iddialı geldi ve beğeni gördü. Sade ve işlevsel klavye uygulaması çok sayıda özellik dolu. Now uygulama başlatıcı gibi stock Android deneyimi sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?
Gboard - Google Klavye
Gboard - Google Klavye
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Camera Uygulaması

650x350xIMG_8847-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.numHYZ4sof

Cihazınızla gelen kamera uygulaması tüm özelliklerini en iyi biçimde kullanacak şekilde optimize edilmiş olmalı ama karışık geliyorsa ve kamerayı o kadar sık kullanmıyorsanız Google Camera uygulamasına geçip stock görünüme geçebilirsiniz. Sade ve sadece gerekli olan seçenekleri içeren bu uygulama bas-çek yapanlar için ideal ama Play Mağazada yer almadığından başka kaynaklardan indirip kendiniz kurmalısınız.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/camera-3-2-045-release/

Kurmadan önce Güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynakları işaretlemeniz gerekiyor.

Stock Yerine Messenger SMS Uygulaması

650x350xIMG_8856-650x350.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.lLghvI-Dm2

Samsung, LG gibi üreticilerin kurduğu görsel anlamda süslü SMS uygulamaları yerine Google imzalı Messenger uygulamasını kullanabilirsiniz. Nexus serisi cihazlar da bunu kullanıyor. Sade ve net görünen uygulama sorunsuz işliyor.

Mesajlar
Mesajlar
Developer: Google LLC
Price: Free

Bunlar dışında Google imzalı Photos, Drive, Clock, Calendar, Keep ve Calculator uygulamaları da sizleri stock görünüme yakınlaştıracak.