Kategoriler
Konular

Android’de Adobe Photoshop Alternatifleri

Ekran kalitesi ve genişliği arttıkça dokunmatik kontrol panellerine sahip uygulamalar daha sevilir oldu. Artık akıllı telefonlardaki işlemci ve belleklerle yoğun grafik tasarım işlerinin üstesinden bile gelebilirsiniz. Adobe’un resmi uygulamaları Adobe Photoshop Express ve Adobe Photoshop Mix mobil arenada sizleri bekliyor ama farklı seçenekler de var.

Android’de Adobe Photoshop Alternatifleri

Photo Editor Pro

photo-editor-pro-1-571x500

Adındaki Pro’ya rağmen ücretsiz bir seçenek. Rakip Adobe’un seçeneklerinden daha fazla indirilmiş olması şaşırtıcı gelebilir. Eğlenceli uygulamada doğru biçimde düzenleme seçenekleri, parlaklık, zıtlık, renk sıcaklığı, doygunluk, keskinlik, bulanıklaştırma gibi kontroller ve daha fazlası var. Sosyal medyada paylaşacağınız fotoğraflara eğlence katmak için ideal. Eski bir fotoğrafı düzenlemek istiyorsanız tek tek taramanız biraz zorlu gelebilir. Tüm düzenleme araçları ve filtreler fotoğraf altında gösteriliyor.

[appbox googleplay id=com.zentertain.photoeditor]

AirBrush: Easy Photo Editor

airbrush-571x500

Photoshop son derece popüler olunca sözlüklere kelime ve fiil olarak girdi bile. Özçekimlerinizi elden geçirmek istiyorsanız AirBrush ilginizi çekebilir. İstenmeyen kılları silme, pis lekeleri gizleme, gülücüklere efekt ekleme gibi işlemleri birkaç parmak hareketiyle gerçekleştirmenize olanak veriyor. Uygulamanın en can sıkan yanıysa kamera deneyimi. Arka kamerayı kullanarak fotoğraf çekmenize imkan vermiyor, sadece ön kamera seçilebiliyor. Düzenleme araçları üç ana sınıfta toplanıyor: güzelleştir, makyajla ve filtrele.

[appbox googleplay id=com.magicv.airbrush]

Photo Editor

photo-editor-571x500

Listemizdeki uygulamalar içinde Photoshop ile en yakın benzerliği gösteren bu olsa gerek. Doygunluk, parlaklık, zıtlık gibi temel ayarlar var ve ince renk ayarı, gamma, arka plan aydınlatması gibi değerler de düzenlenebiliyor. Görsellerinizi JPEG, PNG, GIF, WebP ve PDF olarak saklayabilir, JPEG kalitesini değiştirebilir, EXIF, XMP ya da IPTC bilgisini düzenleyebilirsiniz. Çocuksu animasyonlar ya da arabirime rastlanmadığından profesyonel görünüyor.

[appbox googleplay id=com.iudesk.android.photo.editor]

Snapseed

screenshot.1485271202

Bir kez daha tüm temel ayarlara yer veriliyor ama rakiplerin önüne geçmesini sağlayan bazı artılar da var. Bunlar RAW geliştirme imkanıyla düzenleme ve JPEG olarak dışa aktarma, görsel içinde belirli alanları seçip sadece bu kısımlarda düzenleme yapma, arka plandaki istenmeyen şahısları otomatik olarak silme. Aynı zamanda popüler filtrelere yer veriyor. Rakipler aksine doğrudan fotoğraf çekme olanağı yok.

[appbox googleplay id=com.niksoftware.snapseed]

Pixlr

screenshot.1485272504

AutoDesk imzalı Pixlr sayesinde iki milyondan fazla efekt, filtre kombinasyonu ve aynı zamanda düzenleme araçları sunuluyor. En ilgi çeken özellikler favori çekimlerden fotoğraf kolajı yapabilmek ve double exposure ile görselleri birleştirip birini ön plana çıkarmak. Photoshop benzeri efektler de sunan uygulamayla görselleri kara kalem çizime, mürekkepli çizime ya da postere benzetebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.pixlr.express]