Kategoriler
Konular

Dudak Eşleştirme ve Video Karaoke Uygulamaları

Karaoke sesli eşlik deneyimi eşsiz ve bu alana özel geliştirilmiş epey uygulama var. Evinizde ya da partilerde arkadaşları büyülemeniz için fırsat doğuruyor. Peki ya bu şekilde şarkı söylerken videonuzu çekip paylaşmak ve belki de ünlü olmak istemez misiniz?

Dudak Eşleştirme ve Video Karaoke Uygulamaları

Dudak eşleştirme uygulamaları bu noktada imdada yetişiyor. Telefondaki ön kamerayı açtıktan sonra şarkı butonuna basabilir ve ardından siz söylerken kayda girebilirsiniz. Sesi iyi olmayanlar şarkı çalarken sadece dudaklarını oynatıp söylemeden orijinal şarkıyı kayda girebiliyor. Efektler, kesme işlemleri, yavaş oynatma gibi işlemler de yapılabiliyor.

Musical.ly

screenshot.1485344224

Dudak eşleştirme alanındaki en popüler uygulamalardan biri olan Musical.ly arşivinde çok sayıda popüler şarkıdan alıntılar var ve üzerine kayıt geçebiliyorsunuz. Beş farklı hızda video çekebilir, atlamalar yapabilir ve kayıt için kolayca aktif duruma geçebilirsiniz. Yeteneğinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız mikrofondan gelen sesinizle mikse geçin.

[appbox appstore id835599320]

[appbox googleplay id=com.zhiliaoapp.musically]

Triller

screenshot.1485344584

Musical.ly gibi Triller uygulaması da son derece popüler şarkılardan alıntılar içeren arşive sahip. Şarkıyı seçin ve ağzınızla uyumlu olması için üç kez klip çekimi gerçekleştirin. Triller otomatik olarak en uygun kısımları kesecek ve birleştirip harika klibizini ortaya çıkaracak.

[appbox appstore id994905763?mt=8]

[appbox googleplay id=co.triller.droid]

Dubsmash

screenshot.1485344678

Dubsmash ise müzikten çok popüler hale gelmiş özlü sözleri ön plana çıkarıyor. Popüler filmler ya da başkanlar vb konuşmalarını ele alıp üzerlerine kendi görünümünüzü ekleyebilirsiniz. Ardından ses ve görüntü birleştirilecek, harika bir sonuç ortaya çıkacak. Size ait olmayan bir sesle konuşmaya başlayacaksınız.

[appbox appstore id918820076?mt=8]

[appbox googleplay id=com.mobilemotion.dubsmash]

Starmaker

screenshot.1485344760

Sesiniz güzelse ve kayda geçmeye hazırsanız karaoke ve dudak eşleştirme yapabilen bu uygulamayı denemelisiniz. Otomatik biçimde ses düzenleme seçenekleri de içeriyor. Kliplerinize ilgi çekici görünüm katmanıza imkan verecek belirli video filtrelerine de yer veriyor.

[appbox appstore id342138881?mt=8]

[appbox googleplay id=com.starmakerinteractive.starmaker]

Funimate

screenshot.1485344838

Funimate ise video oluşturmak yerine efektlere odaklanıyor. Müzik arşivi diğerleri kadar geniş değil ama telefonunuzda yer alan ses dosyalarını kullanabilirsiniz. Asıl üstün yanıysa birden çok kayıt yapıp mikslemenize izin vermesi ve son videoya çok sayıda efekt katabilmesi.

[appbox appstore id844570015?mt=8]

[appbox googleplay id=com.avcrbt.funimate]