Android İçin Az Yer Tutan Uygulamalar

Depolama alanı düşük olan akıllı telefonlarda kullanıcılar oyunlar ve uygulamalar kurarak alanı kısa sürede bitiriyorlar. Bu soruna çözüm olacak az yer tutan uygulamaları listeledik:

Android İçin Az Yer Tutan Uygulamalar

Daha az yer kaplayan uygulamaların daha basit ve başarısız olduğu sanılmasın. Son derece iddialı seçenekler var.

Swipe for Facebook

Facebook'un uygulaması son derece ağır ve epey yer kaplıyor. Sadece 3 MB olan bu alternatifse daha iyi bir çözüm. Basit biçimde Facebook'un mobil sitesine kabuk giydiriyor ve kullanımı kolaylaştırıyor. Eklemelerle standart internet tarayıcınızdan destek alıyor.

Smart Launcher 3

Sadece 4 MB olan bu uygulama başlatıcı gereksiz eklentilere yer vermiyor ve hızlı işliyor. Otomatik olarak uygulamalarınızı belirli kategoriler altında organize ediyor. Sık kullanılanlara hızlı biçimde erişim imkanı var.

Smart Launcher 5
Smart Launcher 5
Developer: Smart Launcher Team
Price: Free

Pulse SMS

Android standart mesajlaşma uygulaması başarılı ama çok da iyi değil ve sıkıcı. 7 MB olan bu alternatifse kişilere göre özelleştirme imkanı veriyor ve ücretsiz olmasına rağmen reklamsız. Android Wear cihaz sahipleri de kullanabiliyor.

Pulse SMS (Phone/Tablet/Web)
Pulse SMS (Phone/Tablet/Web)
Developer: Maple Media
Price: Free

Opera Mini

Sadece 4 MB işgal eden Opera Mini harika ve popüler rakiplerini geride bırakacak artıları var. Mini sürümünde veri kullanımı sınırlandırılıyor ama video indirici, gizli gezinti, akıllı Wi-Fi indirme gibi ek özellikler bile yer alıyor.

Opera Mini web tarayıcı
Opera Mini web tarayıcı
Developer: Opera
Price: Free

Weather (MacroPinch)

Çok sayıda ücretsiz hava durumu uygulaması var. 5 MB olan bu ücretsiz seçenek konumunuza bağlı hava durumu bilgisini otomatik olarak güncelliyor. Haftalık ve saatlik raporlar ve widget'lar da var.

Hava Durumu - Weather
Hava Durumu - Weather
Developer: MacroPinch
Price: Free

aCalendar

3 MB olan takvim uygulaması Google Calendar ile bağlantı kurabiliyor. Haftalık, günlük, aylık, yıllık vb görünümleri var. Etkinliklere farklı renkler ekleyebiliyor. Ana ekrana tam ekran widget eklenebiliyor. Ek özellikler içinse ücretli sürümü almak gerekiyor.

CCleaner

Masaüstü sürümü son derece başarılı olan uygulamanın Android sürümü de iyi. 9 MB olan uygulama temizlik yaparak zararlı içeriği siliyor. Aynı zamanda çeşitli önbellekleri ve geçici dosyaları uzaklaştırabiliyor.