Kategoriler
Apps & Oyunlar

iPhone: Bir WhatsApp Konusundaki Tüm Fotoğraf ve Videoları Silmek

iPhone’da artık bir WhatsApp konusundaki tüm fotoğraf ve videoları silmek mümkün. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp arkadaşlarınıza metin, resim, video, GIF ve sesli mesaj göndermenizi sağlıyor. Bu mesajlar, gönderdiğiniz veya aldıklarınız olsun, telefonunuzda yer kaplamakta. İhtiyacınız olmayan resimleri veya mesajları silerek alanı boşaltabilirsiniz. Alternatif olarak, konuşma başlığının tamamını silebilirsiniz. Bir sohbet dizisindeki ögeleri silmek her öge temelinde yapılmış durumda. WhatsApp için geliştirilen yeni bir güncelleme bir WhatsApp diyaloğundaki tüm fotoğraf, mesajlar, GIF’ler, videolar ve sesli mesajları silme olanağı sunuyor. Özellikle depolama alanı konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcıların beğenisini kazanacak bir seçenek.

WhatsApp Business'ın iOS versiyonu nihayet Türkiye'de yayında ...

iPhone: Bir WhatsApp Konusundaki Tüm Fotoğraf ve Videoları Silmek

Öncelikle uygulamayı son versiyona güncellediğinizden emin olun. Bu özellik şu an için WhatsApp’ın iOS uygulamasında geçerli, Android versiyonuna da yakın zamanda kazandırılacağını umuyoruz.

WhatsApp’ı açın ve Settings menüsüne erişin. Data ve Storage Usage > Storage Usage yolunu izleyin. Burada uygulama ile gerçekleştirdiğiniz sohbetlerin başlıklarının listelendiğini göreceksiniz. Her bir sohbetin akıllı telefonunuzda ne kadar depolama alanı kullandığını öğrenebiliyorsunuz.

Boyutunu düşürmek istediğiniz bir sohbete dokunun. Alt kısımda yer alan Clear Chat butonunu kullanın. Metin, görseller, videolar ve sesli mesajlar otomatik olarak seçilecektir. Dilediğiniz öge grubunu seçebilir veya silme işleminin dışında tutabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra alt kısımdaki Clear butonuna dokunun.

iPhone Bir WhatsApp Konusundaki Tüm Fotoğraf ve Videoları Silmek

Tüm sohbet konuları silinebildiği için bu özelliğin neden gerekli olduğunu merak ediyorsanız, şu anda belirli bir içerik türünü seçerek kaldırabileceğinizi belirtelim. Örneğin, önceden bir sohbet konusu üzerinden gönderilen tüm resimleri silmek mümkün değildi. Önce hepsini seçip sonra silmeniz gerekiyordu. En azından bunları tek tek seçmek zaman alıyordu. Alternatif olarak tüm bir konuyu silebiliyordunuz, ancak bu tutmak istediğin ögelerin (mesajlaşmalar gibi) kaybedilmesi anlamına geliyordu. Yeni seçenek vakit kaybına sebep olmadan cihazınızda boş depolama alanı açmanıza olanak tanımakta.