Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Nintendo’nun yeni oyunu Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey ile karşınızdayız. 24 Ocak’ta oyuncuların beğenisine sunulan Nintendo’nun yeni oyunu Pokemon Duel bu yaz fırtınalar estiren sanal gerçeklik oyunu Pokemon GO’dan hayli farklı. İşte sevimli yaratıklarla uğraştığınız Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey.

Pokémon Duel | Pokemon.com

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

1. Oyun Android ve iOS ile uyumlu

Başlangıçta birçok kişi oyunun yalnızca Android’de olduğunu söylüyordu, fakat bu bilgi doğru değil. Oyun Android ve iOS cihazlara yüklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

2. Oyun ücretsiz fakat…

Pokemon Duel ücretsiz yalnız oyun içi satın alma ögeleri bulunmakta. Fiyatlandırmalar ise şu şekilde:

  • 120 Gem: $1.99
  • 84 Gem + Booster: $4.99
  • 1,960 Gem: $79.99

3. İndirme işleminden sonra tekrar indirme yapılıyor

Oyunda doğum tarihini girip kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra tekrar indirme işlemi başlatılıyor. Bu anda data paketinizi tüketmemek için Wi-Fi ağına bağlı olmanızda fayda var.

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey 1

4. Pokemon GO’dan oldukça farklı bir oyunla karşı karşıyayız

Oyun bize Çin’in masa oyunlarını hatırlatıyor. Amaç rakibiniz sizin bölgenize Pokemon’larını taşımadan önce sizin Pokemon’larınızı rakibinizin alanına taşımanız.

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey 2

5. Geleneksel Pokemon oyunlarına benziyor

Oyun Pokemon GO’ya değil de daha çok Sun and Moon, Ruby, Diamond’a benziyor. İnsanlarla konuşabiliyorsunuz; keskin sahneler ve bir senaryo var. Bir gökdelen kazanmak için PFG Dünya Şampiyonası’nda mücadele etmeniz gerekiyor.

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey 3

6. Erkek olmaya mahkumsunuz

Pokemon Duel’de ilginç şekilde erkek olmak durumundasınız. Eğer kadın avatar’larından hoşlanıyorsanız şansınıza küsmelisiniz. Nickname seçimi, deri rengi, saç rengi ve modelini düzenleme olanağı var.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

7. Başlamak oldukça kolay

Başlangıçta Duel Set olarak adlandırılanları elde ediyorsunuz. Bu, altı Pokemon ve üç tabaktan oluşan bir başlangıç paketi. Ayrıca şampiyonada giymek için bir maske alıyorsunuz.

Daha sonra, öncelikle kimin gideceğine karar vermeniz gerekiyor. Duel setinizdeki her Pokemon taşıyabileceği çok sayıda alana sahip ancak oyunda ilk hareketiniz için yalnızca bir boşluk var. Bundan sonra bloğun diğer tarafındaki hedefinize ulaşmaya çalışırken rakibinizi engellemeniz yeterli olacaktır.

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey 4

8. Defalarca mücadeleye gireceksiniz

Rakibinizi engellediğinizde, kimin devam edeceğini görmek için savaşmaya başlıyorsunuz. Saldırı çarkını oyunun ne olacağını görmek için döndürün. Kaybederseniz Pokemonunuz Pokemon Merkezi’ne gönderiliyor ve zaman aşımına uğruyor. Üçü Pokemon Merkezi’nde olduğunda gönderilen ilk Pokemon geri gelebiliyor, ancak bir turda kullanılamıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Rakibinizi Pokemon ile çevrelerseniz savaşmadan otomatik olarak kazanıyorsunuz. Rakibinizdeki özel hareketleri açığa çıkarmak veya Pokemon’unuzun konumlarını değiştirmek için tabakları da kullanabilirsiniz.

Pokemon Duel Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey 5

9. Puanınızı yükseltmek için kazanın

Bir oyunu kazandığınızda puanınız yükseliyor. Eğer kaybederseniz derecelendirme aşağı gidiyor. 1200 puan aldığınızda bir lig promosyonu kazanıyorsunuz. Çevrimiçi mücadele verirken benzer derecede oy alan diğer oyuncularla eşleşiyorsunuz.

Kazandığınızda Time Booster’ları da elde ediyorsunuz. Bunlar size oyunda yardımcı olacak yeni Pokemon ve diğer hediyeleri getiriyor.

10. En iyi olmak için eğitim alın

Eğitim merkezi, yeteneklerinizi geliştirmek için pratik yapabileceğiniz ve Pokemon’unuzu daha iyi hale getirebileceğiniz bir yer. Eğitim eşleşmelerini kazanırsanız, yalnızca becerilerinizi geliştirmekle kalmaz; aynı zamanda Pokemon, tabaklar ve taşlar da elde edebilirsiniz.