Kategoriler
Konular

Android’de Parmak İzi Okuyucuyla Neler Yapılabilir?

Android yüklü cihazlarda parmak izi okuyucu farklı amaçlar için kullanılabiliyor. Ekran kilidi açmak dışında başka işler için de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Android’de Parmak İzi Okuyucuyla Neler Yapılabilir?

Cihazınızda parmak izi okuyucu varsa ve Android 6.0 sürümü yüklüyse değişik uygulamalar kurarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

App Lock

android-fingerprint-apps-app-lock

Telefon kilidini parmak iziyle açmaktan sonraki adım belirli uygulamaları kilitleyip sadece parmak iziyle açılmasını sağlamak olabilir. Böylece ek güvenlik sağlanabilir.

App Lock: Parmak İzi Şifresi
App Lock: Parmak İzi Şifresi
Developer: Keepsafe
Price: Free

Dactyl – Fingerprint Camera

android-fingerprint-apps-dactyl

Anlamı parmak olan uygulamanın amacı bunu bir deklanşör gibi kullandırmak. Çeşitli kamera uygulamalarıyla uyumlu. Alıcı önde değil arkadaysa daha iyi sonuç veriyor.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

Fingerprint Quick Action

android-fingerprint-apps-fingerprint-quick-action

Parmak izi okuyucu üstünde parmak kaydırın ve Google Pixel gibi bildirim panelini açın. Kurduktan sonra erişilebilirlik seçeneklerini açmanız gerekiyor.

Fingerprint Quick Action
Fingerprint Quick Action
Developer: Unknown
Price: Free

Focus Gallery

Bu uygulama sadece galeri uygulaması olup istemediğiniz fotoğrafları gizliyor. Basit arabirimli ama parmak iziyle kullanmak için satın alma gerektiriyor.

Focus - Picture Gallery
Focus - Picture Gallery
Developer: Francisco Franco
Price: Free

LastPass

İyi bilinen bir parola yöneticisi ve parmak izi okuyucu desteğiyle tüm parolalarınız tek bir dokunuşla karşınıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

Journey

android-fingerprint-apps-journey

Günlükler ve anı defterleri özel kalmalı. Bu uygulamayla sorun kalmıyor. Gizlilik özellikleriyle içerik parmak izi olmadan gösterilmiyor.

Journey: Diary, Journal
Journey: Diary, Journal
Developer: Unknown
Price: Free

Solo Photo

Birine fotoğraf göstermek için telefonunuzu verirseniz galerideki diğer fotolara bakmaya bayılırlar! Bu uygulama sorunu çözüyor. Siz parmak izi okutmadıkça diğer fotoğraflarınıza bakamayacaklar!

Ödeme Uygulamaları

Son olarak Android Pay, Samsung Pay gibi çeşitli ödeme uygulamalarında güvenlik için parmak izi desteği var ama bunlar henüz ülkemizde kullanımda değiller.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?