Kategoriler
Konular

iOS’de Az Bilinen Ama Faydalı Google Uygulamaları

Google yazılım geliştirme ekibi firmanın yaptığı satın almalarla sürekli genişliyor. Android kullanıcılarına başarılı bir mobil işletim sistemi sunan Google, buna destek olan harika mobil yazılımlara da imza attı. Benzer durum aynen geçerli olmasa da iPhone tarafında da görülebiliyor.

iOS’de Az Bilinen Ama Faydalı Google Uygulamaları

Buradaki ana sıkıntı, Apple’ın kendi cihazlarına özel yazılımlarda sıkı denetimler gerçekleştirmesi ve ezeli rakibi Google’ın işini kolaylaştırıp kullanıcıların gönlünü almasını istememesi! Apple kullanıcılarının en sık tercih ettiği Google uygulamaları Maps ve Calendar olmakta ama başka seçenekler de var. Arzu ederseniz bakış atalım…

Arts & Culture

Google-Arts-Culture

Bu uygulamayı kullanarak bir nevi sanat tarihi uzmanı olabilirsiniz. Google arama gücünü kullanarak sanat eseri katalogları ve kültürel kalıntılar bulunabiliyor. 360 derece panoramik turlar da var. İlgi çekici içerikler sizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  Dosyaları PC'den iPhone ve iPad'e Aktarma Yöntemleri
‎Google Arts & Culture
‎Google Arts & Culture
Developer: Google LLC
Price: Free

Motion Stills

Motion-Stills

Webin yeni dili olan animasyonlu GIF’ler popüler durumda. Böylece siteler artık sabit görüntüler değil mini filmler sunabiliyor. Canlı fotoğraflar gibi özellikler de bunu esas alıyor ama aslında GIF değil, MOV formatlı JPEG dizileri. Bu uygulama dönüştürme yapıyor ve titreşimleri temizliyor.

‎Motion Stills - GIF, Collage
‎Motion Stills - GIF, Collage

Google Spotlight Stories

Google-Spotlight-Stories

VR gözlüklerinizi başınıza geçirin ve bu uygulamayı kullanarak hikayeleri gerçekçi biçimde 360 derece deneyimiyle yaşayın. Seçenekler az olsa da kaliteli oldukları apaçık ortada. Gerçekçi görüntüler korkudan titremenize neden olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de Üretilen Akıllı Telefon Modelleri
‎Google Spotlight Stories
‎Google Spotlight Stories
Developer: Google LLC
Price: Free

YouTube Capture

Google-YouTube-Capture

YouTube Capture kullanarak Hollywood’un yeni bir eser sunması için beklemekten kurtulabilir ve dümene geçebilirsiniz. Sadece kayıt, düzenleme, yükleme ve paylaşım yaparak sonuca ulaşabileceksiniz. YouTube kanalınızı artık kısa sürede içerikle doldurabilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁

Chrome Remote Desktop

Chrome-Remote-Desktop

Chrome Remote Desktop kullanarak PC, Mac ya da Linux içeren bilgisayarınıza uzaktan bağlanabilirsiniz. Aslında sadeleştirilmiş bir TeamViewer deneyimi gibi düşünebilirsiniz. Böylece arkadaşlara uzaktan destek verebilir ya da eksik dosyalarınıza erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google Pixel Fold teknik özellikleri
‎Chrome Remote Desktop
‎Chrome Remote Desktop
Developer: Google LLC
Price: Free

Gboard

Gboard

Google imzalı bu klavye uygulaması kısa zamanda popüler oldu. Klavye ile doğrudan arama yapılabiliyor ve eller kaldırılmadan hızlı biçimde yazı yazılabiliyor. Elbette Google sesli arama özelliği iPhone tarafındaki sınırlamalardan ötürü şimdilik kullanılamıyor.

‎Gboard – the Google Keyboard
‎Gboard – the Google Keyboard

Google Authenticator

Google-Authenticator

Google hesaplarınızda iki aşamalı doğrulama kullanarak güvenliği arttırın ve bu uygulama sayesinde anında kod üretin.

‎Google Authenticator
‎Google Authenticator
Developer: Google LLC
Price: Free