Kategoriler
Konular

Mac Deneyimini İyileştiren Uygulamalar

iOS içeren iPhone akıllı telefonunuz çok güçlü donanıma sahip olabilir ama eve ya da ofise gelip Mac başına oturduğunuzda telefonunuzu bir kenara koyup iş görmez hale getirmek gücünüze mi gidiyor? Belirli uygulamalar sayesinde Mac ile iPhone gücünü birleştirip verim arttırabilirsiniz.

Mac Deneyimini İyileştiren Uygulamalar

Bu uygulamaları kullanarak Mac ile iPhone arasında güçlü bir beraberlik kurabilirsiniz ve ayrıca iPad tablet almak zorunda kalmazsınız.

Duet Display

DuetDisplay

iPhone ekranını Mac ile işleyen ikincil ekrana dönüştürür. Bağlantı için Wi-Fi yerine USB kullandığı için herhangi bir gecikme olmaz. Eski Apple mühendisleri tarafından geliştirilmiş olan uygulama 16 dolarlık fiyatının hakkını veriyor. Kurulum kolay ve iOS uygulamasını aldıktan sonra Mac sisteminize eşlik eden uygulamasını kurun.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü
‎Duet Display
‎Duet Display
Developer: Duet, Inc.
Price: ₺249,99+

Astropad

AstroPad

Astropad kurunca iPhone ekranınız dokunmatik çizim tabletine dönüşecek. iPhone uygulamasını kurduktan sonra Mac ortamındaki eşlik eden uygulamasını da kurmanız gerekiyor. Wi-Fi ya da USB üzerinden bağlantı yapabilirsiniz. Bu alandaki en iyi seçenek olmasa da çizime meraklı sıradan kullanıcıların işini görüyor.

‎Astropad Standard
‎Astropad Standard
Developer: Astro HQ
Price: ₺499,99

Alfred Remote

AlfredRemote-1

Spotlight iyi olsa da Alfred Remote daha başarılı. Daha iyi arama ve özel arama seçenekleriyle bir adım öne geçiyor. Doğrudan terminal komutları gönderebiliyor, sistemi uyku moduna geçirebiliyor. Powerpack kurarsanız özel görevler ve kodlar ekleyebilirsiniz. Uygulamayı kurup eşleştirin ve komutları kolayca gönderin.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları
‎Alfred Remote
‎Alfred Remote
Price: ₺84,99

Screens

Screens

iOS cihazınızı kullanarak uzaktan bağlantı yapın ve güçlü özelliklere kavuşun. VNC istemcilerinin sayısı fazla olsa da Screens en güçlü olanlardan biri. HTML kodlarını kullanarak terminal komutu göndermek için boğuşmanıza gerek yok. Ağda çok sayıda cihazınız varsa işinizi kolaylaştırmak için klasörler altında toplayabiliyor. Screens Connect kurunca Mac bilgisayarınıza ağ dışından bile erişebilirsiniz.

‎Screens
‎Screens
Developer: Edovia Inc.
Price: ₺329,99+

Chrome Remote Desktop

ChromeRemoteDesktop

Uzaktan erişim sağlanacak bilgisayara Chrome internet tarayıcı kurun ve iOS uygulamasını kurup erişin. Kurulan her bir bilgisayara bağlantı için PIN eklemeniz gerekiyor. Çok kapsamlı bir çözüm değil ve klavye desteği sunmuyor. Kurulum ve bağlantı kolay.

İlginizi Çekebilir:  Android'de telefonda ses değiştirme
‎Chrome Remote Desktop
‎Chrome Remote Desktop
Developer: Google LLC
Price: Free

Remote

Remote

Mac’te kurulu olan iTunes uygulamasını uzaktan kontrol ediyor ve böylece bağlı olan ses sistemi üzerinden müzik setine dönüştürüyor.

‎iTunes Remote
‎iTunes Remote
Developer: Apple
Price: Free