Kategoriler
Konular

Android’de Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek

Android‘li akıllı telefonlarda Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek için kullanabileceğiniz 4 başarılı uygulama ile karşınızdayız. Son birkaç yılda üst düzey Android akıllı telefonlarda parmak izi okuyucuyu sıkça görmeye başladık. Kullanıcı dostu bu güzel bileşenler daha makul fiyat etiketleri taşıyan akıllı telefonlara da girmeye başladı. Parmak izi okuyucu genellikle cihazın ekran kilidini açmak ve ülkemizde henüz olmasa da mobil cüzdan uygulamalarında ödeme yaparken onay için kullanılıyor. Esasında bu donanımı Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek için kullanmak da mümkün fakat bu işlem için üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Dilerseniz Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek için faydalanabileceğiniz en iyi 4 uygulamaya daha yakından bakalım.

Android’de Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek

App Lock

Android Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek 1

App Lock dilediğiniz uygulamaları PIN ve parola ile koruma altına almanızı sağlıyor. Desteklenen Samsung ve Android Marshmallow işletim sistemli cihazlarda parmak izinizi uygulamaları kilitlemek için kullanabiliyorsunuz. Yani Android Marshmallow kurulu ve parmak izi sensörüne sahip cihazlarda bu uygulama ile parmak izinizi kullanarak dilediğiniz uygulamaları güven altına alabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.getkeepsafe.applock&hl=en]

FingerSecurity

Android Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek 2

FingerSecurity Android’li akıllı telefon sahiplerine parmak izleriyle uygulamalarını koruma altına alma olanağı sağlayan ilk araç konumunda. Uygulama ile dilediğiniz uygulamayı kilitleyebilirsiniz. Kilidi kaldırmak için parmak izi dışında PIN ya da parola da kullanabiliyorsunuz.

Uygulamanın yalnızca parmak izi sensörü içeren cihazlarda çalıştığını belirtelim. Hatta akıllı telefonunuzda parmak izi okuyucu bulunsa dahi bazı kısıtlamalar nedeniyle uygulamanın akıllı telefonunuzu desteklememe ihtimali var.

[appbox googleplay id=com.rickclephas.fingersecurity&hl=en]

App Locker : Fingerprint

Android Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek 3

App Locker uygulamalarınızı parola veya PIN ile korumanızı sağlayan bir diğer araç. Android Marshmallow / Nougat versiyonu kurulu ve parmak izi okuyucu içeren akıllı telefonlarda parmak izinizle dilediğiniz uygulamaları kilitleyebiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.gamemalt.applocker&hl=en]

AppLock – Fingerprint Unlock

Android Uygulamaları Parmak İziyle Kilitlemek 4

AppLock Samsung modellerinde ve Android Marshmallow yüklü akıllı telefonlarda uygulamaları parmak izi ile kilitleme imkanı sağlayan diğer bir uygulama. Uygulamaların dışında  Wi-Fi, Bluetooth, gelen aramalar, uygulama yükleme, uygulama kaldırma, Google Play mağazasına erişim, web tarayıcısı ve Ayarlar menüsü için de koruma sağlayabiliyor.

[appbox googleplay id=cms.lock&hl=en]