Kategoriler
Konular

Daha İyi Apple Music Deneyimi İçin İpuçları

Apple Music online müzik servisi başlarda beklenen ilgiyi görmemişti ama zaman içinde kullanıcılar alıştı ve ödemeli üye sayısı çoktan 10 milyonu aştı. Spotify’ın 30 milyonu aşan üyesine yaklaşmasına epey zaman olsa da kısa sürede başarılı olduğu açık.

Daha İyi Apple Music Deneyimi İçin İpuçları

Apple Music üyesi olmuşsanız Apple’ın size söylemediği özellikleri keşfettikçe şaşkına dönebilirsiniz. Bunları bulmakla uğraşmak yerine hazırladığımız dosya konusunu okumaya devam edin.

Shazam İle Apple Music Bağlantısı

shazam_apple_music

Shazam müzik arama servisi önceden bu desteğe sahip değildi ama iOS 9.3 güncellemesinden sonra Apple Music entegrasyonu eklendi. İkisini bağlamak için uygulamayı kurup çalıştırın ve My Shazam alanına girip ayar dişlisine tıklayın ve Apple Music bağlantısını seçin. Onay verince Shazam ile aratıp bulduğunuz şarkılar Apple Music’te bulunup çalma listenize eklenebilecek.

Önerileri İyileştirmek

music_suggestions

Size özel öneriler kısmında ilk kurulumda seçtiğiniz sanatçı adları ve beğeniler esas alınarak rota çizilir. Ama Apple Music yoldan çıkmış gibi görünüyorsa “ben bu öneriyi beğenmedim” seçeneğine tıklamalısınız. Böylece size yönelik öneriler daha iyi kıvama gelebilir.

Siri İle Apple Music Komutları

Siri adlı asistana komutlar verip müzik çaldırabilirsiniz. Ayrıca çalan şarkı adı ve sanatçıyı sorabilir, beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz şarkıları söyleyip daha iyi öneriler alabilirsiniz.

Sadece Çevrimdışı Müzik

downloaded_music

Mobil veriyi kısmak istiyorsanız ve zaten cihazınızda olan müzikleri dinlemeyi seçerek buna olanak verebilirsiniz. Bunun için sadece indirilen müzikleri çevrimdışı gibi dinleme olanağı var. Listede sadece indirilmiş olan müzikler gösterilecek. Bunun için Müziğim kısmında menüden sadece indirilmiş müzik butonunu aktifleştirin.

Geçmişe Erişim

history

Yeni dinlediğiniz bir şarkının adı aklınıza gelmiyorsa Çalıyor kısmına girin ve altta yer alan çubuğa tıklayıp Bir sonraki şarkı sembolüne tıklayın. Bu kısma girdikten sonra son çalınan şarkıların listesini görebilirsiniz.

Hepsi Çevrimdışı Olsun

download_music

Tüm arşivi indirme seçeneği henüz yok ama işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Müziğim kısmında liste üstündeki aşağı açılır menüye tıklayın ve Türler seçin. Her birindeki üç noktalı menüye tıklayıp ok işaretli buluta basarak çevrimdışı mod için cihaza indirebilirsiniz.

Apple Music İle Uyanın/Uyuyun

music_timer

Apple Music’i alarm gibi kullanmak için Clock uygulamasında Ses kısmına girin ve şarkı seçme listesinde en üste çıkın. Benzerini Timer için de yapabilirsiniz.