Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Hidden Folks’ta Saklı Kişi ve Nesneleri Bulun!

iOS işletim sistemli cihazlar için geliştirilen harika bir oyun, Hidden Folks ile karşınızdayız. Her gün yeni bir video oyununun çıktığını ve Hidden Folks gibi kısa süre içerisinde önemli bir başarılı elde ettiğini göremiyoruz. Oyunda adından da anlaşılabileceği üzere gizlenmiş kişi ve nesneleri tespit etmeniz gerekiyor. Son dönemlerde gördüğümüz en başarılı iOS oyunu olduğunu ifade etmemiz gerekiyor.

iOS: Hidden Folks’ta Saklı Kişi ve Nesneleri Bulun!

iOS Hidden Folks'ta Saklı Kişi ve Nesneleri Bulun 1

Oyunda muazzam bir deneyim söz konusu ve gerçekten eğleniyorsunuz. Where’s Waldo?’nun dijital versiyonu gibi, yani ayrıntılı bir manzarada bir dizi gizli kişi ve nesneyi bulmanız gerekmekte. Aradığınız kişi veya nesneler genellikle bir şeylerin arkasında gizlenmiş durumda, bunları açığa çıkarmak için bir veya daha fazla nesneye dokunmalısınız. Bununla birlikte oyunun basit ve çok eğlenceli olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz, oyuncuların çözülmesi zor ve üst düzeyde odaklanılması gereken bulmacalarla uğraştırılmaması sevindirici.

iOS Hidden Folks'ta Saklı Kişi ve Nesneleri Bulun 2

Hidden Folks’u oyun dünyasında eşsiz kılan bir özelliği var: ses efektleri. Diğer oyunlarda genellikle alışılagelmiş şekilde nesneler hareket ettirildiğinde çıkan sesler, kuş sesleri ya da ortam seslerini duyuyoruz fakat Hidden Folks’ta seslerin tek bir kaynağı var: oyunun yaratıcısı Adriaan de Jongh’un ta kendisi. Yapraklardaki hışırtı ya da bir maymun sesi olsun, oyundaki her efekt oyuna organik ve canlı bir his veren tek bir adam tarafından üretilmiş durumda. Çocuk kitaplarındakine benzeyen çizimler de oyuna şüphesiz bir tarz katıyor ve detaylı ortamlarda oyunculara nefes alma imkanı tanıyor.

Oyunda kontroller ekrana dokunarak gerçekleştirilmekte, yakınlaşma ve kaydırma hareketleri yapılabiliyor. Hidden Folks 15’ten fazla seviye içeriyor, geliştiricisi gelecekte yeni bölümlerin ekleneceği sözünü veriyor.