Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak

Bir Android telefonun açılışını hızlandırmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’li akıllı telefonunuzun açılması çok uzun sürüyorsa ve beklemek için sabrınız / zamanınız yoksa akıllı telefonun açılış sürecini hızlandırmak için yapabileceğiniz bir şeyler var. Dilerseniz Android telefonun açılışını hızlandırmak için yararlanabileceğiniz seçeneklere göz atalım.

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak

Öncelikle akıllı telefonunuzda root erişimini sağlamanız gerek. Android’de root erişimini gerçekleştirmediyseniz bu rehberimizde tanıttığımız araçlardan yardım alabilirsiniz.

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 1

Android telefonunuzda root erişimini sağladıktan sonra Root Explorer uygulamasını Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak cihazınıza yükleyin.

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 2

Root Explorer
Root Explorer
Developer: Speed Software
Price: TRY 32.99

Şimdi Root Explorer uygulamasını çalıştırın ve System klasöründeki Build.prop dosyasını bulun.

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 3

Dosyayı telefonunuzda bulunan herhangi bir metin editörü uygulamasıyla açın.

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 4

Dosyayı açtıktan sonra ro.config.hw_quickpoweron=true kodunu ekleyin ve yaptığınız değişikliği kaydedin. İşlem bu kadar! Akıllı telefonunuzu kapatıp tekrar açtığınızda açılış sürecinin hayli hızlandığını fark edeceksiniz.

Açılışı Hızlandırmak İçin Kullanılabilecek Uygulamalar

Fast Reboot

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 5

Uygulama tüm çekirdek ve kullanıcı işlemlerini (konfigüre edilebilir) kapatarak / yeniden başlatarak yeniden başlatmayı simüle ediyor ve böylece belleği boşa çıkarıyor. Fast Reboot’u kullandıktan sonra telefonunuz çok daha hızlı açılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü
Fast Reboot
Fast Reboot
Price: Free

Assistant For Android

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 6

Uygulama Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletinizi kolay ve verimli şekilde yönetebilmenize olanak tanıyan harika seçeneklere ev sahipliği yapıyor. Cihazınızın performansını artırmaya yönelik en kapsamlı uygulamalardan biri konumunda. Performans kazanımı ve pil tasarrufu elde edebiliyorsunuz. Başlangıç ayarlarını yönetmeniz de mümkün. Uygulama yardımıyla başlangıç ayarlarını kolayca düzenleyebiliyorsunuz.

Assistant for Android
Assistant for Android
Developer: AA Mobile
Price: Free

Startup Manager

Android Telefonun Açılışını Hızlandırmak 7

Startup Manager Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde başlangıç ögelerinin sistem önyüklemesi sürecinde devre dışı bırakılması / etkinleştirilmesi işlemine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bir ögeyi açılışın dışında bırakmak için uygulama arayüzündeki listeden ilgili ögenin işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır. Değişikliği daha sonra geri almak isterseniz kutucuğu tekrar işaretleyip akıllı telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.

Startup Manager (Free)
Startup Manager (Free)
Developer: Daniel Ch
Price: Free